Która z powyższych opcji jest lepszym rozwiązaniem? Na to pytanie każdy musi odpowiedzieć sobie sam. Decyzja o tym, czy wybudować garaż blaszany z wiatą bądź bez, uzależniona jest bowiem od wielu czynników, w tym m.in. wielkości działki. Jakie zalety ma dodatkowe zadaszenie i który wariant ostatecznie wybrać? Przeczytaj!

Data dodania: 2023-11-10

Wyświetleń: 96

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Budowa garażu z wiatą czy bez?

Funkcjonalny garaż blaszany

O tym marzy zapewne każdy, kto zdecyduje się na taki obiekt. Jego najważniejszą funkcją jest ochrona samochodu przed czynnikami atmosferycznymi. Przez dodanie wiaty zwiększy się metraż obiektu i właściciel zyska bardziej funkcjonalny garaż. Dodatkowe kilka metrów kwadratowych można będzie praktycznie wykorzystać. Zyskana w ten sposób przestrzeń świetnie nadaje się np. na kryte miejsce postojowe. Kiedy goście przyjadą z wizytą, pod zadaszeniem będą mogli przechować swoje auto.

Ponadto wiata może służyć do przechowywania drewna do kominka. Jeśli ktoś jest zapalonym majsterkowiczem, z pewnością wykorzysta ją, aby stworzyć funkcjonalne miejsce, w którym można oddawać się ulubionej pasji.

Zadaszone stanowisko może również posłużyć na cele gospodarcze czy przechowalnia wyposażenia ogrodowego. Wiata przy garażu bywa też miejscem zagospodarowywanym na kontenery do segregacji śmieci.

Blaszak z wiatą – zalety tego rozwiązania

Projekt uwzględniający dodatkowe zadaszenie z pewnością wyróżnia się swoją funkcjonalnością i użytecznością. Ten element konstrukcyjny m.in.:

  • podnosi walory użytkowe blaszaka – z tego względu, że pod nim zmieści się np. auto o bardzo dużych gabarytach: ciężarowe, dostawcze, terenowe czy kamper,
  • prezentuje się estetycznie – dodatkowe zadaszone stanowisko może być wykonane w różnym stylu, dopasowanym do otoczenia.

Oprócz tego przed garażem blaszanym z wiatą można też np. ustawić meble ogrodowe i zaaranżować tę przestrzeń na strefę relaksu czy wykorzystać do  zorganizowania rodzinnego grilla w deszczowy dzień.

Wspomniana już możliwość przechowywania różnych rzeczy pozwala uniknąć bałaganu w domu. Wszelkie nieprzydatne w danym momencie przedmioty, np. kosiarki, opony zimowe, sprzęt sportowy, części samochodowe itp., mogą trafić do takiego miejsca.

Co trzeba uwzględnić przy wyborze garażu z wiatą?

Taki obiekt powinien być zlokalizowany w miejscu umożliwiającym wygodny wjazd i wyjazd. Z pewnością podejmując decyzję o tym, że garaż blaszany ma zostać wzbogacony o wiatę, należy zwrócić uwagę na jego wymiary, co oznacza, że powinien być dostosowany nie tylko do pojazdu, ale również wielkości działki.

Decydując się na blaszak z wiatą, warto także ustabilizować grunt pod podbudową z kruszywa i wykonać nawierzchnię z betonowych płyt lub kostek.

Z wiatą czy bez – indywidualny wybór garażu

Dla osób, którym zależy na tym, aby poza ochroną samochodu przed mrozem, śniegiem czy deszczem, obiekt pełnił również inne funkcje, lepszym wyborem będzie wariant z wiatą. Jeśli zaś szukają blaszaka wyłącznie do tego, aby trzymać w nim auto lub potrzebują go do innym celu i jego metraż im w zupełności wystarczy, z pewnością zadowolą się opcją bez dodatkowego zadaszenia.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena