Garaże blaszane już od kilku lat na nowo wracają do łask, bo posiadają wiele zalet i jednocześnie można je wykorzystywać na bardzo różne sposoby.

Data dodania: 2018-08-28

Wyświetleń: 700

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Zalety i zastosowanie garaży blaszanych

Zalety garaży blaszanych

Są one obecnie produkowane ze znacznie mocniejszych materiałów niż kiedyś, mają także niskie koszty ustawienia, a później utrzymania całej konstrukcji. Wybierać można spośród garaży wykonanych z blachy:

- ocynowanej ogniowo obustronnie (srebrnej),

- ocynkowanej elektrolitycznie jednostronnie albo obustronnie (czarnej),

- trapezowej, pokrywanej akrylem (jest ona dostępna w wielu opcjach kolorystycznych).

Tak dobre materiały sprawiają, że garaży niekoniecznie trzeba pokrywać powłoką antykorozyjną. Jeśli jednak tak się stanie, to przedłuży ona wytrzymałość blaszanego garażu nawet o kilkanaście lat. Będą one na pewno sprawiać się lepiej niż tak popularne garaże drewniane. "Blaszaki" przyczynią się zaś do bezpieczeństwa aut, a także innych przechowywanych w nich różnych przedmiotów. Trzeba też zaznaczyć, że powstanie garażu jest niezwykle szybkie: zakup, dostawa i montaż garażu blaszanego nie trwają zwykle więcej niż kilkanaście dni, a same konstrukcje są dostępne u producentów jako gotowe rozwiązania (do samodzielnego złożenia).

Zastosowanie garaży blaszanych

Mogą one stanąć na działkach i podwórkach osób prywatnych, jako schronienie dla samochodu osobowego. Przyczynią się wtedy do tego, by auta nie dotykała korozja i nie trzeba go było skrobać ze śniegu zimą. Można tutaj wybrać garaż blaszany z ocieplanymi ścianami i nawet z kilkoma szeregowymi stanowiskami. Kolejną opcją jest używanie garaży blaszanych przez firmy budowlane. Konstrukcje z blachy są mobilne, bo można je szybko składać, rozkładać i przewozić z miejsca na miejsce. Dlatego przydają się nieustanne przemieszczającym się firmom. Złożony na nowo garaż przez kilka tygodni może służyć do przechowywania aut i sprzętów. Po skończonych pracach można go rozmontować i zawieźć na kolejny plac budowy. Garaże blaszane bardzo często służą również jako hangary lotnicze - czyli miejsce do przechowywania samolotów. Chronią je one przed zróżnicowanymi warunkami atmosferycznymi, a jednocześnie mają lekkie i wytrzymałe konstrukcje.

Więcej na Maritom.pl

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena