Każdy artysta muzyczny po nagraniu swojego albumu musi zastanowić się, jak go wydać, aby zwrócić uwagę szerszego grona publiczności. Jak można się domyślić, nie tylko muzyka czy przekazywana treść ma znaczenie, ale również opakowanie płyty. I tutaj właśnie pojawia się Digipack, czyli najlepsze opakowanie dla albumu muzycznego, jakie możesz sobie wymarzyć! 

Data dodania: 2023-07-27

Wyświetleń: 303

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Opakowania digipack, czyli najlepsza oprawa dla Twojej płyty!
  1. Czym są digipacki?
  2. Czy płyty CD warto zapakować w digipack?
  3. Jakie są dostępne typy digipacków oraz jak można spersonalizować wybrany typ?

Czym są digipacki?

Zastanawiasz się, czym są dokładnie digipacki? To rewelacyjnej jakości opakowania płyty DVD oraz płyty CD. Biorąc pod uwagę ich wygląd, można powiedzieć, że są bardzo podobne do książek. Wnętrze digipacka wypełnione jest plastikową tacką, która posiada specjalny otwór mieszczący płytę. Zewnętrzna część jest tekturowa, bardzo mocna i wytrzymała. Jest to z pewnością nieszablonowe i bardzo designerskie opakowanie na płytę. 

Czy płyty CD warto zapakować w digipack?

Dlaczego tak wielu twórców decyduje się ostatecznie na wybór opakowań zwanych digipackami? Powodów wyjaśniających ich fenomen jest wiele. Przede wszystkim całość prezentuje się bardzo estetycznie, a przy okazji jest bardzo funkcjonalna. Plastikowa tacka we wnętrzu opakowania chroni płytę przed uszkodzeniami, trzyma ją pewnie w swoich objęciach, aby ta nie wypadła w sposób niekontrolowany i nie została zniszczona. To gwarantuje, że osoba kupująca płytę będzie mogła cieszyć się wspaniałą muzyką przez wiele następnych lat. Digipack to także doskonała opcja reklamy. Zewnętrzna część, którą wykonuje się z tektury, można zapełnić dowolnym nadrukiem, wzorem przewodnim, grafiką, reklamą i wieloma innymi rzeczami. Digipack to wersja ekologiczna opakowania, ponieważ plastiku tutaj jest bardzo mało, znacznie więcej jest tektury, która po latach może zostać bezpiecznie dla środowiska zutylizowana. 

Jakie są dostępne typy digipacków oraz jak można spersonalizować wybrany typ?

Różne drukarnie cyfrowe oferują rozmaite digipacki. Do najpopularniejszych typów zaliczyć można digipack 4P, digipack 4P w formacie A5 oraz digipack 6P. Digipack można łatwo wybrać i bardzo łatwo spersonalizować, w zależności od tego, jakie wymagania ma konkretny klient. Technika cyfrowa nadruku pozwala na ekspresowe wykonanie nadruku, który jest wyraźny oraz bardzo trwały. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zainteresowany klient zamówić druk dwustronny, folię matową czy folię błyszczącą.

Obecnie projektowanie okładek płyt jest prawdziwą sztuką. Niejeden artysta chce, aby jego płyta prezentowała się bajecznie, oryginalnie i nietuzinkowo. Tego typu projekt wymaga kreatywności i wyczucia estetyki. Ostatnie lata wyraźnie pokazują, że panuje trend umieszczania na okładce wizerunku samego artysty. Jest to rozwiązanie z jednej strony nieszablonowe, a z drugiej bardzo czytelne. Opakowanie takie od razu zdradza, którego artysty płytę się kupuje, a przy okazji buduje markę artysty.

Jeśli jesteś artystą, możesz sobie wyobrazić, iż okładka albumu to połowa sukcesu. Warto zainwestować nieco pieniędzy w to, by digipacki przyciągały uwagę konsumentów i były idealnym nośnikiem Twojej muzyki. Zadbaj więc o to, aby Twój krążek z przelanymi na papier emocjami prezentował się maksymalnie zachęcająco. A jeśli Twoim celem jest zadbanie również o przyrodę i środowisko naturalne, w którym żyjesz, możesz pokusić się o ekopacki. Zwolennikom klasycznych rozwiązań polecane są kartonowe koperty na płyty CD i DVD. Z pewnością każdy znajdzie dla siebie coś dobrego!

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena