Można dość długo zastanawiać się czy krasnoludki istnieją naprawdę. Ale w sumie po co aż nad tym rozmyślać? Z uwagi, iż mówi się nam ze wszech stron, że mamy w sobie drugie ja, tzn. wewnętrzne dziecko, więc z perspektywy naszego dziecięcego serduszka krasnoludki są, i kropka. I nie ma potrzeby aż dywagacji na ten temat.

Data dodania: 2023-07-05

Wyświetleń: 102

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

OPOWIADANIE

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Krasnoludek?

Jakiego koloru są Krasnoludki?

Można jedynie rozważać, jakiego są one koloru. Czy tylko czerwone, jak te najbardziej pospolite? Czy zielone, jak chociażby Irlandzki Leprikon, karzeł z koniczyną przynoszący szczęście. Nasze marzenia i wyobraźnia nie znają granic, więc może krasnoludki są też i pomarańczowe? A może w zależności od naszego nastroju zmieniają swoje odzienie. Czy więc krasnoludek może być czarny? A dlaczego nie? Może być czarny po stracie kogoś nam bardzo bliskiego, na przykład. A może niebiesko-żółty, kiedy jest piękne bezchmurne niebo i świeci słońce? Krasnoludek nasz miałby wtedy znamiona kameleona. Jeśli chcesz patrzeć na świat różowymi okularami, z pewnością dostrzegłbyś wtedy małego różowego krasnoludka, czego Ci życzę. Bo kto nie kocha krasnoludków?

A może użyj swojej wyobraźni?

Mały lasek, a może raczej polana, zależy od Ciebie. Z błękitem nieba, śpiewem ptaków, zielonością trawy i jej zapachem. Szum strumyka. Po prostu cudo. Nie wiem dlaczego, ale nie może zabraknąć poziomek, no i polnych kwiatów, oczywiście tych które najbardziej lubisz. Wokół grzybka trzymające się za ręce i tańczące w tęczowych ubrankach krasnoludki. Pogwizdujące z radością. To ich triumf nad życiem. Ich pląs trochę przypomina taniec greka Zorby. I raz i dwa, noga do góry prawa, noga do góry lewa. Potem siadają i rozmyślają jak pomóc ludziom w sposób niezauważony, niczym niewidzialna ręka. Chcą choć trochę umilić nam nasze życie. Po powrocie z czynienia dobra zasypiają na mchu pod lampionem z gwiazd i księżyca. I mówią nam szepcąc dobranoc...


Posłowie

Życie krasnoludków jest życiem cichym, ukrytym. Zasiedlają one leśne zakamarki i piekne, kwitnące polany. Żeby je spotkać, muszisz być bardzo uważny. I mieć dobrą intencję w sercu. Zapuśc się na spacer do lasu i wypatruj ich uparcie. A na pewno zobaczysz jednego z nich.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena