Każdy świadomy pracodawca wie, jak ważne jest inwestowanie w wielopłaszczyznowy rozwój pracowników. Szczególne znaczenie ma dziś nauka języków obcych. Pracodawcy chętnie organizują kursy grupowe dla zatrudnionych. Dziś, w dobie najnowszych technologii i niesamowicie rozwiniętego rynku, dużym zainteresowaniem cieszą się kursy online. Jak się okazuje, szkolenia w takiej formie to doskonale rozwiązanie dla zespołów pracujących zdalnie! Jak wygląda kurs językowy online? 

Data dodania: 2023-06-30

Wyświetleń: 120

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Kursy języka angielskiego online dla firm: elastyczne rozwiązanie dla zespołów pracujących zdalnie

Praca zdalna to dziś standard

Pandemia koronawirusa wyraźnie wpłynęła na polski rynek pracy. Konieczność pozostania w domach przedefiniowała wiele aspektów związanych z prowadzeniem biznesu. Standardem stała się praca zdalna. Mimo że kryzys już dawno za nami, to praca zdalna wciąż jest powszechna. Wielu pracodawców zaczęło dostrzegać korzyści, jakie daje współpraca na takich zasadach. Jedną z najważniejszych jest możliwość zatrudnienia najlepszych pracowników bez konieczności zawężania poszukiwań kandydatów do konkretnego regionu. Zdalnie można bowiem współpracować z osobami z najróżniejszych zakątków kraju, a nawet zza jego granic.

Dzięki dostępności zaawansowanych technologicznie programów i narzędzi praca zdalna może być dziś tak samo efektywna jak stacjonarna. Pracownicy zdalni mogą natomiast korzystać z tych samych udogodnień, co ci pracujący stacjonarnie. Jednym z nich jest możliwość uczestniczenia w kursach językowych!

Warto inwestować w wielojęzyczność pracowników!

Żyjemy w wielokulturowym świecie niemal bez granic. Wyjazd do innego kraju nie stanowi dziś żadnego wyzwania. Nic dziwnego, że nauka języków obcych to obecnie jeden z najgorętszych trendów. Znajomość wielu języków ułatwia funkcjonowanie. Możemy podróżować bez barier, poznawać zagraniczną popkulturę i rozmawiać z obcokrajowcami.

Trend wielojęzyczności ma też duże znaczenie na współczesnym rynku pracy. Ekspansja na zagraniczne rynki nie stanowi dziś większego problemu, jednak nie obędzie się bez znajomości języków obcych.

Wielojęzyczny zespół to cenny zasób, dzięki któremu firma może współpracować z zagranicznymi klientami i sukcesywnie działać na rynku międzynarodowym. To z kolei może zapewnić jej korzyści w perspektywie długofalowej – a w tym popularność, przewagę nad konkurencją i, co najważniejsze, realne zyski.

Kurs angielskiego online – rozwiązanie dla zespołów pracujących zdalnie

Kurs angielskiego online to świetna alternatywa dla zajęć w trybie stacjonarnym. Na stronie https://szkola-koliber.pl/ przeczytamy, że w szkole językowej Koliber zajęcia odbywają się za pośrednictwem platformy ClickMeeting, która oferuje wiele funkcjonalności, a w tym czat, tablice multimedialne czy prezentacje. Lektorzy mają możliwość udostępniania słuchaczom niezbędnych materiałów, które pomagają im w lepszym przygotowaniu do zajęć.

W zajęciach mogą uczestniczyć osoby znajdujące się w najróżniejszych zakątkach kraju, a nawet świata. Wystarczy laptop i stabilne połączenie z internetem!

Kurs angielskiego online firm – dlaczego warto?

Nauka angielskiego online to przede wszystkim oszczędność czasu i pieniędzy oraz elastyczność w ustalaniu dogodnych terminów i zagadnień, których chcemy się uczyć.

Do największych korzyści kursów językowych dla pracowników zaliczymy:

  • wzrost kompetencji zatrudnionych, który przekłada się na sukces firmy,
  • poprawę satysfakcji z pracy i zaangażowanie pracowników w samorozwój,
  • szansę na integrację zespołu pracującego zdalnie.

Znajomość języka angielskiego pozwala przełamać barierę językową w kontaktach z klientami i kontrahentami międzynarodowymi. Czy warto? To nie ulega żadnej wątpliwości! Inwestowanie w wielojęzyczność pracowników to inwestowanie w rozwój firmy!

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena