Pielęgnacja ciała to codzienny element rutyny każdego człowieka. Do tego celu służą różnego rodzaju kosmetyki, w tym żele pod prysznic. Warto w tym przypadku stawiać na produkty wysokiej jakości - działające odżywczo, regenerująco i pielęgnacyjnie jednocześnie. Jednak wciąż wiele osób nie przykłada do tej kwestii zbyt dużej wagi. 

Data dodania: 2023-04-03

Wyświetleń: 121

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Żele pod prysznic - na które kosmetyki warto stawiać?

Jak działają żele pod prysznic?

Nie da się ukryć, że najważniejszą funkcją żelu pod prysznic jest oczyszczanie skóry. Są to kosmetyki, które skutecznie usuwają z jej powierzchni różnego rodzaju zanieczyszczenia. Przy okazji powinny również zapobiegać wysuszaniu się skóry. Dzięki temu ciało pozostaje miękkie, gładkie i elastyczne. 

Żele pod prysznic często zostawiają na skórze warstwę ochronną. Zapobiega ona nadmiernej utracie wody i wspomaga działanie składników nawilżających. Ponadto tego typu produkty mogą chronić skórę przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Niektóre żele wspomagają dodatkowo odbudowę bariery lipidowej naskórka. Wiele z nich ma też oczywiście właściwości relaksujące. W ofercie sklepu internetowego https://www.jpkosmetyki.pl/zele-pod-prysznic znajdziesz żele o naprawdę wyjątkowych zapachach.

Jakie składniki mogą zawierać żele pod prysznic?

Zróżnicowanie pod względem składu jest w przypadku żeli pod prysznic dość szerokie. Są jednak pewne składniki, które znaleźć można w wielu kosmetykach tego rodzaju. 

Niestety wiele popularnych składników myjących przesusza skórę i może ją podrażniać, uszkadzając przy okazji jej barierę ochronną. Dlatego najlepsze żele pod prysznic zawierać powinny delikatne substancje myjące. Jeśli mowa o kosmetykach, które dodatkowo mają właściwości nawilżające, to zawierają one na ogół witaminę B3, glicerynę, masło shea, pochodne oleju kokosowego czy glikol propylenowy. 

Coraz większa liczba żeli pod prysznic ma za zadanie tworzenie na skórze ochronnego filmu. Jakie składniki są w praktyce za to odpowiedzialne? Wymienić należy na pewno kopolimer akrylowy i glikol etylowy. Z kolei za właściwościami regeneracyjnymi stoją lanolina czy skwalan. 

Żel pod prysznic a typ skóry

W najlepszej sytuacji są osoby mające cerę normalną. Jest ona bowiem odporna na różne składniki i czynniki zewnętrzne. Z łatwością się regeneruje. Można więc w jej przypadku stosować w zasadzie wszystkie żele pod prysznic. 

Do skóry suchej przeznaczone są kosmetyki o właściwościach nawilżających. Z kolei w przypadku skóry tłustej lepiej sprawdzają się preparaty dogłębnie oczyszczające i redukujące nadmiar sebum.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena