Czym jest rower elektryczny na oponach typu fatbike? 

Data dodania: 2022-11-12

Wyświetleń: 148

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Czy warto kupić rower elektryczny fatbike?

 Rowery typu fatbike wyróżniają się na tle pozostałych rowerów swoimi ponadprzeciętnie grubymi
oponami o szerokości 4, a czasami nawet 5 cali, przez co bywają nazywane „grubasami” czy też „tłuściochami”. Dzięki takim oponom uda Ci się przejechać po najbardziej wymagającym terenie. Brzmi
ciekawie? Jeśli tak, poznaj więcej szczegółów na temat fatbike’ów i przekonaj się, czy taki rower
elektryczny to dobry wybór dla Ciebie.


Szerokie opony


Ze względu na swoją szerokość, opony „grubasów” posiadają wyższy współczynnik tarcia niż opony o klasycznej szerokości. Z tego powodu jazda na rowerze w nie wyposażonym może wymagać włożenia w pedałowanie większej siły nawet na równym terenie. O to jednak nie musisz się martwić, gdy twój fatbike wyposażony jest w silnik elektryczny wspomagający jazdę!


A jaka jest ważna zaleta „tłustych” opon?


Ciśnienie w oponach typu fatbike powinno zawierać się między 0,3 a 0,7 bara. Dzięki temu charakteryzuj ą się one wysoką przyczepnością. Niestraszne będą Ci błoto i śliskie korzenie. Na „grubasie” możesz czuć się bezpiecznie.


Amortyzacja


Wspomniane już wyżej doskonała przyczepność oraz miękkość opon sprawiają, że jazda rowerem elektrycznym typu fatbike jest płynna i przyjemna. Według niektórych grube opony mogą stanowić nawet zamiennik dla tylnej amortyzacji roweru. Sprawią one, że nie odczujesz dyskomfortu nawet podczas jazdy po terenie pełnym przeszkód. W lesie niestraszne będą Ci śnieg, błoto i wyboiste ścieżki, zaś w mieście bez problemu podjedziesz pod wysokie krawężniki i spokojnie przejedziesz przez tory kolejowe. Niezależnie więc od tego czy mieszkasz w mieście czy na wsi, rower elektryczny wyposażony w opony typu fatbike pozwoli Ci cieszyć się wysokim komfortem jazdy.


W trudnym terenie


Rower typu fatbike wyposażony we wspomaganie elektryczne dojedzie wszędzie tam, gdzie rowery gó rskie, nawet elektryczne, nie dadzą sobie rady. Wyobraź sobie, że dzięki ciężkiej pracy Twoich nóg przemierzasz fatbike’iem obszary niedostępne, do których zwykłym rowerem nigdy nie mógłbyś się dostać. A teraz wyobraź sobie jeszcze, że dzięki wspomaganiu silnika elektrycznego możesz cieszyć się jazdą w cudownej okolicy bez wkładania maksymalnej siły w pedałowanie. Z elektrycznym „grubasem” marzenia te mogą się urzeczywistnić.


W mieście


Skoro elektryczny fatbike sprawdza się w terenie, oczywiste jest, że w miejskiej dżungli nie ma sobie równych. Będzie odpowiednim wyborem także dla ludzi starszych, którzy napotykają różne przeszkody podczas codziennego użytkowania roweru. Dzięki wbudowanej manetce i trybowi „walk assist” osoby w podeszłym wieku bez wysiłku przeprowadzą przez pasy nawet ciężki rower. Bezszczotkowy silnik elektryczny wbudowany w tylną piastę sprawi, że bez trudu, a przede wszystkim bezpiecznie, podjadą pod krawężniki, a obszerne zakupy mogą zapakować na bagażnik lub do pojemnego kosza, który zawsze mogą dokupić, aby jeszcze bardziej zwiększyć funkcjonalność swojego e-roweru.


Rower dla leniwych?


Krążą opinie, że rowery elektryczne kupują w większości osoby leniwe. Musimy obalić ten mit. W
rowerach elektrycznych JOBOBIKE zawsze istnieje możliwość całkowitego wyłączenia wspomagania elektrycznego. Co to oznacza? Możesz na swoim elektryku zmęczyć się tak samo jak na zwykłym rowerze, ale tylko wtedy, kiedy naprawdę masz na to ochotę. W końcu będziesz mógł dojechać do biura w suchej koszuli, albo korzystać z pracy własnych mięśni podczas aktywnego wypoczynku na łonie natury. A kiedy masz dzień lenia skorzystaj z możliwości swojego elektrycznego fatbike’a.

Teraz Ty wybierasz, na co masz ochotę!

 Zastanawiasz się, który rower elektryczny wybrać?
Poznaj zalety naszego roweru elektrycznego fatbike
JOBOBIKE Robin!
A może potrzebujesz składanego elektrycznego „grubasa”? Zobacz rower elektryczny
JOBOBIKE Eddy!

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena