Firmy, dosyć często chcą stosować opakowania z tektury falistej, ale nie są do końca przekonane. Jaki produkt wybrać i w jaki sposób znaleźć odpowiedniego producenta opakowań kartonowych?

Data dodania: 2022-09-30

Wyświetleń: 337

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Jak wybrać producenta opakowań kartonowych?

Oczywiście zawsze można zdać się na takiego producenta opakowań, który zatrudni fachowców i będzie w stanie zapewnić nam odpowiednie opakowania kartonowe. Bielsko ma wielu producentów opakowań kartonowych, którzy oferują kilka rozwiązań. Jest to jedyny sposób, aby wybrać odpowiedni pakiet. Czym więc kierować się przy wyborze opakowań kartonowych danego producenta?

Istnieje kilka istotnych czynników, z których najważniejsze jest przede wszystkim zastosowanie pudełka z tektury falistej. Pozostałe aspekty, to rozmiar, kształt, wytrzymałość czy też konstrukcja opakowania. Tychy posiadają producentów opakowań kartonowych, którzy oferują wiele parametrów podczas wyboru odpowiedniego produktu.

Podczas wyboru producenta opakowań kartonowych powinno zdecydować się na odpowiedni wybór rodzaju pudełka- czy ma służyć on do ekspozycji, czy na przykład do transportu. W tym przypadku należy wziąć pod uwagę kształt, wagę, odporność na uderzenia oraz obecność lub brak ostrych elementów czy też krawędzi. Ważne są również aspekty logistyczne, np. czy produkt będzie przechowywany na paletach, co determinuje rodzaj tektury użytej do pakowania.

Nie powinno się także pomijać wyglądu pudełka. Jakość kartonu  jest ważna, ponieważ opakowanie decyduje o pierwszym wrażeniu, jakie jest wywierane na kliencie. Jest to przede wszystkim wizytówka przedsiębiorstwa, firmy, którą klient otrzymuje wraz z danym produktem. Jeśli opakowanie kartonowe spodoba się nabywcy, może być zastosowane do użytku domowego. Będzie także w dłuższej perspektywie pełnić funkcję reklamy firmy.

Ważny jest też certyfikat FSC na opakowaniu kartonowym danego producenta. Bowiem wybór odpowiedniego opakowania z certyfikowanej tektury zwiększy koszty, ale tym samym podniesie reputację firmy w oczach kupującego. Nawet jeśli dopiero zaczynamy lub jesteśmy w trakcie zmian i stosowania nowych rozwiązań wraz z zamawianiem mniejszej ilości pudełek, nie rezygnujmy z atrakcyjnego wyglądu pudełek, który jest bardzo ważnym aspektem sprzedaży i przede wszystkim wizerunku firmy.

Podczas wyboru producenta opakowań kartonowych warto zwrócić uwagę na doświadczenie producenta. Najlepszego wsparcia udzielają zawsze wyspecjalizowane firmy o określonej pozycji rynkowej oraz doświadczeniu. Ważne jest również, aby dokładnie wiedzieć, jak wygląda produkcja opakowań z tektury falistej i kto się tym zajmuje. Jeśli produkcją zajmują się wykwalifikowane firmy posiadające odpowiednią wiedzę, sprzęt oraz praktykę, możemy być pewni, że zawsze otrzymamy dobrze wykonane opakowania kartonowe.

Warto też sprawdzić, co o wybranym przez nas producencie tektury sądzą inni klienci. W związku z tym potrzebny będzie nam dostęp do internetu, czyli miejsce, w którym klienci aktywnie wyrażają swoje opinie o producentach opakowań kartonowych. Mowa tu nie tylko o wyszukiwarkach internetowych, ale także mediach społecznościowych czy też stronach branżowych.

Opakowania kartonowe a norma jakości wytwarzanego produktu

Norma EN ISO 9001 to przede wszystkim system prawidłowego zarządzania jakością. Powinien on wykazać zdolność do ciągłego dostarczania produktów, które spełniają wymagania klienta, a także wiążą się z podnoszeniem standardu świadczonych tego rodzaju usług.

Przyjazne dla środowiska produkty takie jak opakowania kartonowe powinny mieć certyfikat zgodności z normą ISO 14001:2015-09, której istotą jest minimalizacja wpływu negatywnych czynników oddziałujących na środowisko.

Druk fleksograficzny a opakowania kartonowe

Druk fleksograficzny nie jest drogi i można go wykonać z dosyć krótkim czasie. Oczywiście to tylko niektóre z czynników, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze odpowiedniego producenta opakowań kartonowych. Jeśli jednak weźmie się je pod uwagę, to z pewnością oferowane przez dane przedsiębiorstwa pudełka będą lepiej dopasowane do produktu. Jeśli sprawa dotyczy parametrów technicznych pudełek z tektury falistej, warto w tym przypadku zaufać wybranemu przez nas producentowi opakowań. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu  w projektowaniu opakowań dla wielu branż producent opakowań kartonowych  jest w stanie sporządzić i przedstawić najbardziej odpowiednią propozycję dla Twojej firmy.

Producent opakowań kartonowych- podsumowanie

Jest wiele oferty producentów opakowań kartonowych. Dlatego też warto sprawdzić, czy producenci opakowań kartonowych spełniają nasze oczekiwania. W szczególności powinno się dowiedzieć, jakie opakowania produkuje każda firma, z jakich surowców i z jaką możliwością zamówienia dokładnie tego, czego w danej chwili potrzebujemy.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena