Niebawem chcesz zmienić miejsce zamieszkania i już na myśl o przeprowadzce stresujesz się, jak to będzie? Każdy, kto choć raz się przeprowadzał, wie, że przeprowadzka to nie lada wyzwanie. Jednym z problemów jest znalezienie odpowiednich kartonów na spakowanie wszystkich przedmiotów. Jednak to wcale nie musi być takie trudne, jeśli będziesz wiedział, jakie wybrać pudła do przeprowadzki. Przede wszystkim weź pod uwagę wielkość przedmiotu i ile będzie potrzebnego wypełnienia. 

Data dodania: 2023-08-04

Wyświetleń: 91

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Jakie kartony do przeprowadzki wybrać?

W Twoim domu na pewno znajdują się przedmioty, które nie sprawią większych problemów w pakowaniu, ale i takie, które wymagają specjalnych zabezpieczeń.

Przygotowanie do przeprowadzki

Przygotowując się do przeprowadzki, warto kupić zarówno małe, jak i duże pudełka. Warto o to zadbać, ponieważ w ten sposób unikniesz pustych przestrzeni, a przedmioty znajdujące się w pudle nie będą obijały się o ścianki opakowania, co zmniejsza ryzyko uszkodzenia. Do składania kartonów użyj natomiast taśmy klejącej, co zapobiegnie ich rozłożeniu. Co więcej, pudła przeprowadzkowe możesz wykorzystać później ponownie - wystarczy, że przetniesz taśmę wzdłuż przerw i złożysz je na płasko. Z pewnością przydadzą Ci się w przyszłość, być może do kolejnej przeprowadzki? 

Jakie są rodzaje pudeł przeprowadzkowych?

Na rynku znajdziesz wiele rodzajów pudeł i tak naprawdę wszystkie możesz wykorzystać podczas przeprowadzki. Na rynku znajdziesz wiele rodzajów pudeł, które mogą być wykorzystane podczas przeprowadzki. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na pudełka kartonowe. Są one najpopularniejszym i najczęściej wybieranym typem, głównie ze względu na ich wszechstronność, wytrzymałość i łatwość w montażu. Opakowania kartonowe mogą mieć różne rozmiary i kształty, dzięki czemu z łatwością dopasujesz je do swoich potrzeb - od małych pudełek idealnych na książki czy drobne przedmioty, po duże kartony, które pomieszczą większe i cięższe przedmioty.

Jeśli jednak chcesz, aby zmiana miejsca zamieszkania przebiegła sprawnie, to najlepiej będzie jeśli wykorzystasz kartony klapowe, które szybko złożysz i rozłożysz. Nie zawsze są jednak dobrym wyborem - jeśli często przewozisz przedmioty na niedługim dystansie lub wciąż dokładasz nowe rzeczy, to lepszą opcją będą kartony fasonowe - te w dowolnym momencie możesz uchylić. Innym rodzajem pudła do przeprowadzki są pudełka z wieczkiem, choć cieszą się one znacznie mniejszą popularnością niż pudła fasonowe czy klapowe.

Co musisz wiedzieć o grubości tektury w pudłach przeprowadzkowych?

Na co powinieneś zwrócić uwagę przed wyborem kartonu do przeprowadzki? Oczywiście na grubość tektury - to jeden z czynników, który ma wpływ na jakość kartonu. Najczęściej wyróżnia się trójwarstwową i pięciowarstwową tekturę. Trójwarstwowe pudła zwykle są wybierane do przewozu lekkich rzeczy (np. ubrań), z kolei pięciowarstwowe znajdują zastosowanie przy cięższych przedmiotach. Warto także wspomnieć, że większość kartonów przeprowadzkowych ma wycięte otwory, dzięki czemu przeniesienie ich z mieszkania do samochodu nie sprawia żadnych problemów.  Jeśli chciałbyś już teraz kupić wytrzymałe i nowe kartony do przeprowadzki, to sprawdź ofertę Kartoniki.pl, która oferuje tego typu pudełka w różnych wymiarach. 

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena