Jeśli szukasz prezentu na specjalną okazję lub dla kogoś bardzo bliskiego, prawdopodobnie chcesz mieć pewność, że Twój prezent będzie odpowiednio wyjątkowy. Dobrym pomysłem jest kupić coś, co będzie również miłą pamiątką jak na przykład coś z biżuterii. Niemniej łatwo przy takim zakupie poczuć presję związaną z trafnym wyborem. Co więc warto uwzględnić wybierając biżuterię na prezent?

Data dodania: 2022-09-16

Wyświetleń: 150

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Co wziąć pod uwagę wybierając biżuterię na prezent?

Jeśli postanowisz sprezentować biżuterię pierwszą rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę jest osoba, dla której wybierasz ten wyjątkowy upominek. Przed wszystkim zastanów się, jaki ma gust, czy woli nosić subtelne kolczyki czy okazałe bransoletki i jaki jest jej ogólny styl osobisty. Czy preferuje biżuterię srebrną, złotą a może ze stali szlachetnej? Czy lubi nosić kolory i może trafnym wyborem byłyby wzory z metali szlachetnych połączonych z kolorowymi kamieniami naturalnymi? Następnie pomyśl czy dana osoba ubiera się, na co dzień elegancko i prosto w klasycznym stylu czy woli styl luźny i sportowy. Czy w ogóle ma przekute uszy a jeśli tak to jaki rodzaj kolczyków preferuje, czy nosi głównie sztyfty (mniejsze kolczyki, które opierają się o płatek ucha) czy jakieś dłuższe, wiszące, takie jak koła?  Jeśli lepszym pomysłem byłaby jednak bransoletka to też warto się zastanowić, jaki typ bransoletki lubi nosić dana osoba. Czy sztywne, zamknięte, czy bardziej półotwarte, czy może na gumce, zaciągane na sznureczek, czy może bardziej bransoletkę, na która można zbierać zawieszki beads lub charms? A jeśli wybór padnie na naszyjnik to jakiej długości powinien być, czy ma on być delikatny zapinany pod szyję czy dłuższy z jakimś okazałym wzorem lub kamieniem.  Jeśli obdarowywany lubi przyciągać wzrok i wyróżniać się niebanalną stylizacją to najlepszym wyborem będą duże, przyciągające wzrok pierścionki oraz kolczyki. Ważne, aby jak najlepiej dopasować wybrany wzór do osobowości.

Innym ważnym krokiem w procesie zakupu biżuterii jest ustalenie budżetu. Ten krok jest koniecznością gdyż ustalenie budżetu przed rozpoczęciem poważnych zakupów zawęża opcje a my zyskujemy bardziej ukierunkowany widok na to, co możemy wybrać. Zapewnia to również, że uda się wybrać coś odpowiednio delikatnego na daną okazję, jednocześnie unikając nadmiernych wydatków. Po ustaleniu budżetu i pomysłu na styl odbiorcy, nadszedł czas, aby rozpocząć zakupy. Jeśli chcesz łatwiej wybrać prezent, gorąco polecamy rozpoczęcie procesu zakupowego od decyzji o kategorii biżuterii, to znaczy czy ma to być naszyjnik, kolczyki, bransoletka czy pierścionek. Zdecydowanie się na kategorię biżuterii przed rozpoczęciem poważnych zakupów jest dobrą strategią. Jeśli jest Ci trudno zdecydować co wybrać, to warto przejrzeć, co oferują sklepy jubilerskie online. Warto zastanowić się również nad znaczeniem, które chcesz przekazać podarowując dany wzór gdyż ostatnio bardzo popularne stały się motywy i symbole typu serca, nieskończoności, gwiazdki czy kwiatki. Taki biżuteryjny prezent z odpowiednim symbolem może przekazać: "kocham Cię", "jestem z Ciebie dumny" lub "cenię Cię". A jeśli uważasz, że to za mało możesz dodać jeśli jest taka możliwość grawerunek, który sprawi, że będzie to prezent całkowicie spersonalizowany i zostanie sentymentalną pamiątką na długie lata.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena