Napisanie własnej powieści i poddanie jej surowej ocenie wydawnictwa, w którym pracują profesjonaliści jest naprawdę trudnym zadaniem. Dlatego tak wiele osób wciąż przechowuje gotowe teksty w przysłowiowej szufladzie lub na dysku komputera.

Data dodania: 2022-01-31

Wyświetleń: 542

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Wydanie książki - jak wybrać firmę?

Współpraca z wydawnictwem

Wysyłając treść powieści wydawnictwu z prośbą o jej sfinansowanie trzeba liczyć się z tym, że książka może zostać wielokrotnie odrzucona. Decydując się na wybór tej drogi należy się uzbroić się w cierpliwość i wierzyć w wartość napisanego przez siebie tekstu.

Self-publishing

Jeśli ktoś marzy o zostaniu pisarzem nigdy nie powinien się poddawać. Ci, których tekst został odrzucony przez kilkanaście wydawnictw mogą spróbować sił w tzw. self-publishingu. Wybierając jednak tą drogę należy liczyć się z koniecznością zainwestowania własnych funduszy. Swoją literacką przygodę w ten sposób rozpoczynało wielu znanych i wciąż publikujących autorów takich jak: Katarzyna Michalak, Rafał Kosik,czy też John Grisham.

W przypadku self-publishingu autor musi wykazać się zdecydowanie większą ilością umiejętności niż tylko talent literacki. Tak więc jeśli pisarz chce, aby jego książka stała się bestsellerem powinien być rzetelny, dotrzymywać terminów, być słowy i umieć kierować pracą kilkuosobowego zespołu a przede wszystkim być świetnym handlowcem, który będzie potrafił zareklamować swoją twórczość.

Wydanie książki - jak wybrać firmę?

Jedną z pierwszych i podstawowych decyzji autora powinien być wybór wydawnictwa lub pośrednika. Wcześniej należy jednak sprawdzić czy nie zajmują się oni tzw. vanity press. Ta działalność inaczej nazywana jest również drukiem na życzenie. W przypadku wybrania przez autora takiej formy współpracy w kompetencjach firmy nie leży zapewnienie twórcy  współpracy z redaktorem, który pomoże wyeliminować wszystkie błędy fabularne, ortograficzne, czy interpunkcyjne. Wydawnictwa takie żyją z wpłat autora powieści, a nie ze sprzedaży książek. Przyszły autor powinien również zwrócić uwagę na sposób wykonania okładki, błędy, powtórzenia i literówki w dotychczas opublikowanych pozycjach. Jeśli pomyłki są nagminne można się spodziewać, że nie inaczej będzie również z kolejną wydrukowaną przez nich książką.

Jeżeli interesujesz się kwotą jaką należy przeznaczyć na wydanie książki, wszystkie szczegółowe informacje znajdziesz firmowej stronie Studia Grafpa. Kliknij i Sprawdź - Ile kosztuje wydanie książki?

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena