Implanty zębowe to trwałe, sztuczne zamienniki korzeni zębów. Ich funkcją jej odtworzenie naturalnych korzeni zębów, których brakuje w jakie ustnej pacjenta. Dowiedz się o nich więcej

Data dodania: 2022-01-31

Wyświetleń: 456

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 1

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

1 Ocena

Licencja: Creative Commons

Implanty stomatologiczne – poznaj je bliżej

Obecna stomatologia pozwala na posiadanie zdrowych zębów i pięknego uśmiechu. Braki w naturalnym uzębieniu we współczesnych czasach można z łatwością uzupełnić. Z pomocą w takich przypadkach przychodzą implanty zębowe, które charakteryzują się dużą wytrzymałością. Aby wykonać tego rodzaju zabieg należy udać się do profesjonalnego gabinetu stomatologicznego, który specjalizuje się w implantologii.

Braki zębowe warto odbudowywać

Braki w uzębienie powstają w wyniku wielu różnych czynników. Głównym powodem jest nieleczona próchnica, która może powodować nieodwracalne stany zapalne. Bardzo często jedynym rozwiązaniem takie sytuacji jest tylko ekstrakcja, czyli usunięcie zęba. Na utratę zębów mogą mieć także wpływ różnego rodzaju urazy mechaniczne w obrębie szczęki.

Dlaczego implanty zębowe są drogie?

Implanty są kosztowne, głównie ze względu na zastosowanie w nich wysokiej jakości materiałów. W gabinetach stomatologicznych wykorzystywane są dwa rodzaje implantów – tytanowe orz cyrkonowe. Dość wygórowana cena (kilka tysięcy złotych) spowodowana jest tym, że zarówno tytan, jak i ceramiczny tlenek cyrkonu nie należą do tanich surowców.

W stomatologii stosowane są wyłącznie te materiały, które charakteryzują się najwyższą klasą czystości i są kompatybilne z tkankami ludzkiego ciała. Cena uwzględnia także narzędzia do umieszczania implantów oraz wynagrodzenie lekarza stomatologa. Wszystkie te czynniki składają się na stosunkowo drogie koszty wykonania takiej usługi.

Czy implanty są bezpieczne? Dla kogo są przeznaczone?

Implanty zębowe to bezpieczny sposób na uzupełnienie braków w uzębieniu. Prawidłowo wykonany zabieg zapewnia ich trwałość do końca życia pacjenta – wymagają one regularnej pielęgnacji w gabinecie stomatologicznym. Implanty wykonywane są w przypadku pojedynczych ubytków, jak również pełnego bezzębia. Przeszkodą w wykonaniu implantów może być młody wiek (niezakończony proces wzrostu kości) lub w przypadku osób starszych osteoporoza. Inne przeciwskazania do wykonaniu zabiegu to cukrzyca, ciąża czy choroby nowotworowe.

Licencja: Creative Commons
1 Ocena