Wielu z nas już na sam dźwięk lub widok wiertła dentystycznego doznaje lęku. Obecnie stomatologia jest na tak wysokim i rozwiniętym poziomie, że wizyta w gabinecie może przebiec właściwie bez poczucia jakiegokolwiek bólu.

Data dodania: 2021-12-15

Wyświetleń: 370

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 1

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

1 Ocena

Licencja: Creative Commons

Strach przed dentystą...

Wizyta w gabinecie stomatologicznym zdecydowanej większości z nas nie kojarzy się z niczym przyjemnym. Przekładanie jej z dnia na dzień, miesiąca na miesiąc to często spotykany standard. Wielokrotnie mamy świadomość problemu z zębami, lecz mamy złudną nadzieję, że ból ustąpi sam i ominie nas odwiedzenie dentysty. Niestety ta droga przeważnie nie prowadzi do niczego dobrego i mało skomplikowana wizyta może przerodzić się w bolesną i kosztowną wizytę. Nie ma wątpliwości, iż jeśli odczuwamy jakikolwiek dyskomfort związany z zębami, to prędzej czy później trzeba będzie odwiedzić stomatologa. Im prędzej, tym znacznie lepiej – jeżeli zaniedbamy stan swojego uzębienia, to leczenie będzie znacznie dłużej trwało, trzeba się będzie też liczyć z poważnymi konsekwencjami, typu konieczność wyrwania zęba, wstawienie implantu, koronki, mostka itp. O niebo lepszym rozwiązaniem jest regularne odwiedzanie gabinetu stomatologicznego i leczenie zachowawcze pojawiających na bieżąco problemów. Błyskawiczna reakcja na powstały ubytek zębowy pozwoli nam uniknąć silnego bólu oraz długotrwałego leczenia!

Dlaczego unikamy dentysty?

Osoby unikające dentysty i czujące przed niczym paniczny lęk bardzo często mają złe wspomnienia z dzieciństwa. Lata temu stomatologia była dużo mniej rozwinięta, a możliwości szybkiego i bezbolesnego leczenia mocno ograniczone. W ostatnim czasie bardzo wiele się w tej materii zmieniło. Obecnie dentyści przyjmują w niezwykle nowocześnie wyposażonych, przyjaznych dla pacjenta gabinetach stomatologicznych, w których panuje sympatyczna atmosfera. Nie ma zatem powodu by bać się i unikać takiej wizyty i niech zawsze przyświeca nam złota myśl, że „lepiej zapobiegać, niż leczyć”. Współcześni dentyści wyposażeni w niezwykle dokładne mikroskopy, lupy stomatologiczne, nowoczesne lasery, specjalistyczne narzędzia oraz preparaty znieczulające potrafią zdziałać cuda. Trzeba przezwyciężyć strach i wytłumaczyć sobie, że przecież oddajemy się w ręce specjalisty, który by wykonywać ten zawód musiał poświęcić wiele lat na niezwykle ciężką naukę. Zaufajmy dentyście, a ten na pewno odwdzięczy się zdrowym i pięknym uśmiechem widniejącym na naszej twarzy.

Licencja: Creative Commons
1 Ocena