Niskie opłaty i prowizje przez cały czas trwania umowy oraz atrakcyjne warunki korzystania ze wszystkich usług, których potrzebujesz – to najważniejsze wyróżniki dobrego konta dla firmy. Gdzie najlepiej otworzyć więc rachunek i jaki bank będzie dla firm odpowiednim rozwiązaniem? Sprawdź, o czym warto pamiętać, wybierając firmowe konto bankowe.

Data dodania: 2021-12-10

Wyświetleń: 446

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Czym charakteryzuje się najkorzystniejsze konto firmowe?

Konto dla firmy – gdzie najlepiej je założyć i na co zwrócić uwagę?

Banki kuszą przedsiębiorców różnymi promocjami. Warto jednak wybrać usługę, która będzie atrakcyjna długoterminowo, a nie tylko w czasie trwania promocji. Zmiana firmowego konta bankowego jest bowiem bardziej uciążliwa niż w przypadku rachunku osobistego.

Rozwiązanie dobrze też dostosować do indywidualnych potrzeb, które mogą zależeć nie tylko od wielkości firmy czy zakresu jej działalności. Zwykle przy wyborze kluczowe będą natomiast:

 • wysokość opłat za prowadzenie konta w stosunku do możliwości, które ono oferuje (najlepiej, gdy Twoja firma spełnia warunki, przy których opłata wynosi 0 zł);
 • brak prowizji za najczęściej wykonywane przelewy;
 • jak najniższe koszty wydania i użytkowania kart do konta;
 • dobre warunki prowadzenia rachunków pomocniczych, w tym walutowych;
 • możliwość korzystania z bardziej zaawansowanych narzędzi (np. wielopodpisu);
 • usługi dodatkowe dla firm w atrakcyjnych cenach (np. e-księgowość, finansowanie faktur).

Zastanawiasz się, jaki bank dla firm sprawdzi się najlepiej w Twoim przypadku? Ciekawą ofertę ma między innymi PKO BP, czyli największy bank w Polsce (szczegółowe informacje znajdziesz na stronie: https://www.pkobp.pl/firmy/konta/rachunki/pko-konto-firmowe/).

Firmowe konto bankowe w wariancie podstawowym i Premium

Bank PKO BP oferuje dwa rodzaje kont dla firm. W PKO Konto Firmowe opłata za prowadzenie rachunku głównego wynosi 0 zł, pod warunkiem, że wpływ to minimum 2 tysiące złotych miesięcznie. Ta sama zasada dotyczy rachunków pomocniczych, w tym walutowych. Gdy wpływ na konto jest niższy, w obu przypadkach zapłacisz miesięczną prowizję 12 zł. Rachunek główny jest też bezwarunkowo darmowy przez pół roku dla firm, które istnieją krócej niż 12 miesięcy.

PKO Konto Firmowe Premium może również kosztować 0 zł, ale przy wpływach co najmniej 50 tys. miesięcznie (w przeciwnym wypadku opłata to 49 zł miesięcznie). W zamian Twoja firma może jednak korzystać z serwisu iPKO biznes, który obejmuje takie narzędzia, jak choćby:

 • wielopodpis, czyli wieloosobowa autoryzacja wykonywanych płatności;
 • rachunki wirtualne, czyli subrachunki o osobnym numerze dla poszczególnych kontrahentów, od których wpłaty wpływają jednak na rachunek główny i na nim są księgowane.

Dlaczego firmowe konto bankowe w PKO BP to dobry pomysł?

Bez względu na wybrany wariant usługi, firmowe konto bankowe w PKO BP daje Ci między innymi:

 • brak prowizji za przelewy krajowe i SEPA zlecane w aplikacji mobilnej IKO;
 • miesięczny pakiet darmowych przelewów zlecanych przez serwis iPKO lub iPKO biznes (10 w PKO Konto Firmowe, 25 w PKO Konto Firmowe Premium) i kolejne przelewy jedynie za złotówkę;
 • brak opłat za wydanie kart do konta, bez względu na ich liczbę;
 • 0 zł za korzystanie z karty debetowej z funkcją wielowalutową (gdy zapłacisz nią minimum 5 razy w miesiącu, w przeciwnym razie opłata 10 zł miesięcznie);
 • wypłaty gotówki bez prowizji z bankomatów PKO Banku Polskiego (w przypadku innych bankomatów prowizja to 3,5%, lecz nie mniej niż 5 zł);
 • wpłaty do 50 tys. zł miesięcznie we wpłatomatach PKO BP bez prowizji (przy wyższej sumie prowizja wyniesie 0,5% wypłacanej kwoty);
 • dostęp do atrakcyjnych usług dodatkowych (m.in. e-Księgowość i finansowanie faktur, kantor internetowy czy terminal płatniczy za 0 zł).
Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena