Język angielski jest obecnie jednym z najpopularniejszych języków, służących do powszechnej komunikacji między krajami. Omawiany język przez wielu, uważany jest za multinarodowy, gdyż bardzo wiele krajów posługuję się językiem angielskim, w przypadku współprac biznesowych. 

Data dodania: 2021-09-14

Wyświetleń: 392

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Angielski w biznesie - czy profesjonalizm w tej dziedzinie ma znaczenie?

Nic dziwnego, gdyż jest to dosyć prosty język w codziennej komunikacji, jednak staję się nieco trudniejszy, biorąc pod uwagę słownictwo biznesowe, które wymaga znajomości ściśle określonych terminologii. W przypadku tłumaczeń kwestii biznesowych, warto współpracować z profesjonalnymi jednostkami lub firmami, które są dobrze zaznajomione w danej dziedzinie.

Angielski w biznesie - czemu warto zatrudniać profesjonalnych tłumaczy?

Wielu przedsiębiorców szuka alternatyw na zaoszczędzenie jak największej ilości budżetu, więc w przypadku zatrudniania tłumacza, wybierają osoby mało kompetentne, które zadowolą się niższą stawką. Profesjonalni tłumacze angielskiego https://tlumaczenia-transverb.pl/  znają swoją wartość, dlatego współpraca z takimi ludźmi jest kosztowna. Jednak jeśli pragniecie, aby Wasi zagraniczni klienci byli zadowoleni ze współpracy, profesjonalny tłumacz języka angielskiego pozwoli na uniknięcie wszelkich nieporozumień, a także sprawi, iż obie strony kontraktu będą zadowolone ze współpracy. W dziedzinie związanej z biznesem liczy się jak największy profesjonalizm, dlatego wybór tłumacza, który będzie miał ciągły kontakt z klientami zagranicznymi jest dużym wyzwaniem, gdyż w Wasze szeregi powinna trafić osoba bardzo kompetentna, posiadająca umiejętności perswazji, a także doskonale posługująca się słownictwem biznesowym w języku angielskim. Jeśli jednak jesteś przedsiębiorcą, który prowadzi korespondencję lub spotkania biznesowe z osobami zagranicznymi sporadycznie, warto nawiązać współpracę z biurem tłumaczeń, które przyjmuje pojedyncze zlecenia.

Na co zwrócić uwagę przy współpracy z profesjonalnym biurem tłumaczeń?

Jeśli tak jak wcześniej zostało wspominane, jesteś przedsiębiorcą, który posiada nieliczne zlecenia związane z zagranicznymi klientami, warto zdecydować się na współpracę z profesjonalnym biurem tłumaczeń. Będzie to znacznie korzystniejsza opcja pod względem finansowym, gdyż za wykonaną usługę będziecie musieli zapłacić tylko raz. Jednak przy wyborze odpowiedniego biura tłumaczeń, powinniście przyjrzeć się kilku ważnym kwestiom. Przed podjęciem współpracy warto zwrócić uwagę na:

 • terminować biura tłumaczeń - jest to najistotniejsza cecha, jeśli chodzi o profesjonalne tłumaczenia, gdyż jeśli zatrudniacie najlepszego tłumacza na świecie, współpraca się nie powiedzie, jeśli osoba odpowiedzialna za tłumaczenia, nie będzie dotrzymywała z góry wyznaczonych deadlinów.
 • poziom języka angielskiego, którym posługują się profesjonalni tłumacze, podlegający biurze tłumaczeń,
 • dziedzina, w której najlepiej odnajduję się biuro tłumaczeń - jeśli zależy Ci na współpracy stricte ekonomicznej, warto wybrać biura posiadające tłumaczów z wykształceniem ekonomicznym, którzy świetnie znają terminologię ekonomiczną w języku angielskim,
 • poufność i ochrona danych - warto wybierać biura tłumaczeń, które zapewniają ścisłą ochronę danych, gdyż w przypadku "wypłynięcia" danych poufnych, Wasza firma może ponieść nieprzyjemne konsekwencje prawne.

Angielski w biznesie, a profesjonalne tłumaczenie - wiedza w pigułce

Jeśli chcielibyście zebrać wszystkie najważniejsze kwestie, które mają znaczenie w przypadku zatrudnienia profesjonalnego tłumacza, w przypadku codziennego kontaktu z klientami zagranicznymi, warto zwrócić uwagę na:

 • poziom języka angielskiego, którym posługuje się tłumacz, najlepiej, jeśli będzie posiadał certyfikat państwowy, potwierdzający jego kompetencje,
 • obszerna wiedza z dziedziny, którą zajmuje się Wasza firma, 
 • posługiwanie się bogatą terminologią z zakresu biznesowego języka angielskiego,
 • terminowość i wysoka odpowiedzialność. 

Jeśli jednak posiadacie nieliczne zlecenia z zagranicznymi klientami, a większość Waszej współpracy opiera się na tłumaczeniu pism i korespondencji, warto wybrać współpracę z biurem tłumaczeń, które zatrudnia profesjonalnych tłumaczy posiadających:

 • poziom języka angielskiego na poziomie co najmniej B2,
 • znajomość terminologii biznesowej,
 • wykazujących się poufnością i wysoką kompetencją.

Wybór profesjonalnego tłumacza języka angielskiego w biznesie ma ogromne znaczenie, gdyż kompetentny człowiek, obejmujący takie stanowisko, może zachęcić zagranicznych klientów do dalszej współpracy i  pomyślnie zakończyć wiele cennych kontraktów, które przyniosą oczekiwane zyski.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena