Nagły przypadek za sprawą złamanego klucza, kiedy jego część zostaje w zamku może wprawić nas w dużą złość, a jakby to było mało czeka nas batalia o wyciągnięcie pozostałego elementu klucza w zamku. Czasem możemy mieć duże szczęście w nieszczęściu i wyciągnąć pozostały element z zamka. 

Data dodania: 2021-08-25

Wyświetleń: 393

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Na złamany klucz nie mamy wpływu

Niestety zazwyczaj nie jest to takie proste a sama sytuacja wymaga kontaktu z odpowiednim specjalistą zajmującym się na co dzień naprawą zamków. W ten sposób nie tylko otrzymamy fachową pomoc ale również wskazówki co do zamków w naszych drzwiach.

Domowe sposoby - czy warto?

Czy da się a przede wszystkim wyciągnąć złamany klucz z zamka? Otóż jest jedna bardzo sprawdzona metoda, którą możemy zastosować prywatnie bez wzywania specjalisty. Mianowicie polega ona na tym że z przeciwnej strony musimy włożyć zapasowy klucz i lekko pobijając go młotkiem spowodujemy, że pozostały element wypadnie. Niestety ciężko jest na poczekaniu wykombinować jak wyciągnąć złamany klucz z zamka. Jakby tego było mało pech chodzi parami i klucz może złamać się od wewnętrznej strony drzwi co automatycznie powoduje brak dostępu do drugiego klucza oraz narzędzi, jeżeli je posiadamy. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest wezwanie odpowiedniego specjalisty z https://www.pogotowie-zamkowe-krakow-24h.pl/.

Usługi ślusarza

Bez dwóch zdań najlepszym rozwiązaniem jest pomoc tak zwanego pogotowia zamkowego, dzwoniąc pod odpowiedni numer możemy dostać bardzo szybkie wsparcie techniczne pod każdym względem. Są to doświadczeni fachowcy którzy posiadają ogromną wiedzę oraz urządzenia, dzięki którym mogą bez problemów. Dodatkową zaletą wezwania specjalisty będzie zorientowanie się w temacie bezpieczeństwa. Będziemy mogli dowiedzieć się czy zamki w naszych drzwiach są odpowiedniej jakości czy wymagają natychmiastowej zmiany. Lepiej dokładnie wypytać w tej kwestii ślusarza, który bez problemu powinien udzielić nam odpowiedzi na to pytanie. Ile będziemy zmuszeni zapłacić za takie usługi? Jest to kwestia indywidualna każdej firmy, bądź osoby trudniącej się w tym zawodzie. Jednakże są to nie duże koszty zazwyczaj mieszczące się w przedziale kilkuset złotych. Jeżeli sprawa dotyczy samochodu warto pamiętać o okazaniu dowodu rejestracyjnego samochodu aby udowodnić że jesteśmy właścicielem. W innym razie nie otrzymamy pomocy.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena