Zostawiłeś klucze w domu, a teraz nie ma żadnego z domowników i nie możesz się do niego dostać, a wyjechali na dłużej. Zgubiłeś klucze przez swoje roztargnienie i nie masz zapasowych? W takich sytuacjach nie jesteś bezradny, bowiem możliwe jest otwarcie drzwi. Zatem należy tutaj postawić pytanie, jak otworzyć drzwi bez klucza?

Data dodania: 2021-08-16

Wyświetleń: 787

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Jak otworzyć drzwi bez klucza? Przydatny poradnik

Otwarcie drzwi bez klucza, czyli domowe sposoby

Chyba już każdy widział próby otwierania zamka przy użyciu spinki do włosów. Można ją nazwać swego rodzaju wytrychem improwizowanym. Tego rodzaju narzędzia próbują osoby, które zatrzasnęły kluczyki samochodowe, jak również te, które nie mogą dostać się do domu. Jeśli da się włożyć spinkę do zamka, a także poruszać klinami, to możliwe jest otwarcie zamka w ten sposób, pod warunkiem, że w trakcie manipulacji nie złamie się spinki i nie ugrzęźnie ona w mechanizmie zamka. Oczywiście w przypadku bardziej skomplikowanych zamków spinka może nie wystarczyć. Podważanie drzwi w przypadku samochodu może zdać egzamin. Wystarczy zaopatrzyć się w zestaw poduszki hydraulicznej do pompowania z przyssawką. Taki zestaw można bez większych problemów zakupić w sieci. Czy już wiesz jak otworzyć drzwi bez klucza?

Kiedy zadzwonić po fachowca?

Gdy doszło do złamania kluczyka w zamku albo ugrzęzła tam na nieszczęście spinka, to nie pozostaje nic innego jak wezwać ślusarza. Podobnie należy postąpić gdy klucz jest uszkodzony, np. ząbki są ułamane albo zamek jest zapchany. Gdy doszło do awarii elektronicznego zamka, także potrzebne będzie awaryjne otwieranie. Jest ono możliwe zarówno w przypadku drzwi wejściowych, jak i drzwi samochodu. Potrzebne są oczywiście profesjonalne narzędzia ślusarskie. Zwykle fachowiec dysponuje kilkunastoma czy nawet ponad dwudziestoma elementami, z których wybiera te sprawdzające się do danego rodzaju zamka. Nie ma tu konieczności rozwiercania, chyba, że fragment klucza tkwi w zamku, wtedy może być to potrzebne. Ale mogą wystarczyć obcęgi, czy też szczypce by wyjąć element, jeśli choć odrobinę wystaje. Przy pomocy odpowiedniego zestawu do lockpickingu ślusarz otworzy drzwi bez klucza, a ty dostaniesz się do domu czy też samochodu. Warto korzystać z usług fachowców w takich trudnych sytuacjach, bo samodzielnie można wyrządzić więcej szkód niż pożytku, gdy wspomniana spinka złamie się podczas próby przekręcania. Wystający element można jeszcze spróbować wyciągnąć uprzednio natłuszczając mechanizm.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena