Lampy garażowe LED to jeden z rodzajów oświetlenia, który jest najbardziej pożądany na rynku i bardzo często poszukiwane i kupowany. Dzieje się tak miedzy innymi dlatego, iż garaż oprócz opcji parkingowej dla aut, pełni szereg innych nowych funkcji. 

Data dodania: 2021-07-27

Wyświetleń: 492

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Lampy LED do garażu

Rozwój nowoczesnej technologii oświetleniowej sprawił, iż garażowe lampy stały się ogólnodostępne, uniwersalne (możemy je zastosować w szeregu innych pomieszczeń) i niedrogie. Czymże jest w dzisiejszych czasach jest garaż dla naszych klientów ? Otóż ich przeznaczenie może być bardzo zróżnicowane. Oczywiście nadal największa część właścicieli garażów trzyma w nich samochody osobowe czy też motory. Jednak poza tą funkcją w garażach przechowywane są różnorakie rzeczy niezbędne w funkcjonowaniu domu i wykonywane wszelakie czynności powiązane z użytkowaniem domu, czy jego konserwacją. Magazynujemy w nim przetwory owocowo-warzywne, na półkach narzędziowych trzymamy sprzęt do drobnych napraw, czy zadań ogrodniczych, znajdzie się miejsce na opony. Są osoby, które ze swojego garażu uczyniły swoisty przydomowy warsztat w całości lub części poświęcając go tej funkcji. Oczywiście jest sporo osób użytkujących małe garaże, w których postawienie samochodu ze względu na małą powierzchnię jest już nie lada wyczynem. W takich pomieszczeniach czasami ciężko pokusić się o jakieś dodatkowe zastosowanie. Także rodzajów garaży jest wiele:
•     Murowane w bryle budynku
•     Murowane wolnostojące
•     Garaże drewniane
•     Blaszaki

Instalacja elektryczna i oświetleniowa w garażu


Budując garaż lub kupując jego projekt należy wcześniej rozważyć i sprawdzić czy schemat instalacji oświetleniowej będzie spełniał nasze oczekiwania. Na szczęście rynek oświetleniowych lamp garażowych jest na tyle szeroki i rozbudowany, że nawet pod ubogą instalację oświetleniową w garażu znajdziemy dobre rozwiązania. Warto założyć minimalną ilość wyprowadzonych przewodów, żeby podłączyć potem swobodnie cały system garażowego oświetlenia. Z doświadczenia naszego i klientów wiemy, iż przykładowo pojedynczy garaż na jeden samochód powinien posiadać 3-4 wyprowadzone przewody pod lampy garażowe. W garażu podwójnym dobrze żeby to było co najmniej 4 do 6 przewodów. Odpowiednio ułożona instalacja elektryczna pod oświetlenie da nam większą elastyczność w doborze lamp. Garaże podziemne wielostanowiskowe rządzą się innymi prawami i tutaj zazwyczaj osoba kupująca miejsce w garażu podziemnym już jest skazana na zastane oświetlenie.


Lampy liniowe LED do garażu


Spośród lamp oświetleniowych LED do garażu czy warsztatu posiadamy kilka rozwiązań, które mogą przypaść Wam do gustu. Są one niedrogie i funkcjonalne. Pierwszy z nich to liniowe lampy LED natynkowe do garażu. Są one zbudowane z lekkiej konstrukcji będącej połączeniem plastiku i aluminium. Wewnątrz takiej lampy znajduje się zasilacz, który przekazuje napięcie na zainstalowane w środku paski LED. Zaletą takiej lampy LED do garażu jest nieduża waga i prosta konstrukcja. Liniowa lampa LED odstaje od sufitu maksymalnie kilka centymetrów, zatem nie ogranicza swobody naszych działań i umożliwia wjazd do garażu maksymalnie wysokim autom. Wysoka trwałość, szeroka gama mocy i długości, niski pobór prądu, oraz trzy rodzaje barwy światła LED to tylko niektóre zalety liniowych lamp garażowych. Takie garażowe lampy instaluje się w prosty sposób za pomocą załączonych blaszek. Jest grono osób, które do montażu wykorzystują linki lub łańcuszki. Byli także klienci, którzy kupowali takie lampy i zamiast wiercić dziury w suficie, czy ścianie, montowali je na klej montażowy szybkoschnący. Na dzień dzisiejszy liniowe lampy LED do garażu charakteryzują się różnymi mocami (od 10 do 50W). Występują w długościach od 30 do 150 cm. Klient może wybrać jedną spośród trzech barw światła (neutralną, zimną lub ciepłą). Nierzadkie są przypadki wyboru dwóch lub nawet trzech barw światła LED do jednego pomieszczenia celem kreowania klimatu w poszczególnych częściach pomieszczenia. Dzięki podłużnej obudowie liniowe lampy obejmują swoim światłem większe przestrzenie. Są to lampy, które zastosować możesz w pomieszczeniach w których nie występuje pył kurz czy też wilgoć, ponieważ ich obudowa nie jest hermetyczna.

 Plafony okrągłe i kwadratowe

Inną odmianą garażowych lamp LED są plafony o kształcie okrągłym i kwadratowym. W tym przypadku także możesz liczyć na zróżnicowanie jeśli chodzi o moc, wielkość i barwę światła takich lamp do garażu. Zaletami tych plafonów są wysokie moce i niewielkie rozmiary. Lampy mają najczęściej średnice rzędu kilkunastu i odstają od sufitu maksymalnie kilka centymetrów. Charakteryzuje się długą trwałością i łatwością montażu.


Hermetyczne lampy do garażu


Wiele klientów szukając lamp do garażu automatycznie kieruje się w stronę hermetycznych rozwiązań. Są to zazwyczaj szczelne obudowy i dedykowane świetlówki LED. Nie zawsze jest to rozwiązanie najbardziej optymalne, ponieważ większość osób nie potrzebuję w garażu szczelnego, hermetycznego oświetlenia odpornego na wilgoć i inne ciężkie warunki. Jeśli jednak w swoim garażu wykonujesz czynności warsztatowe związane z produkowaniem wilgoci, kurzu czy innych zanieczyszczeń, to oczywiście należy zamontować takie oświetlenie. Hermetyczne lampy ze świetlówkami są droższym rozwiązaniem, niż tradycyjne plafony.


Inteligentne oświetlenie w garażu


Technika oświetleniowa i informatyczna poszła tak do przodu, iż wiele osób decyduje się na instalację inteligentnego oświetlenia w swoim garażu.  Można między innymi zautomatyzować włączanie i wyłączanie oświetlenia poprzez lampy garażowe z czujnikami ruchu.  Są także rozwiązania, które umożliwiają włączanie oświetlenia garażowego z pilota czy też przez dedykowany system głosowy. 

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena