Nowoczesna szafa do przechowywania urządzeń mobilnych w firmie już dawno wykracza poza standardowe wyposażenie zabezpieczone jedynie kluczykiem. W dobie automatyzacji wszelkich procesów biznesowych konieczne staje się stworzenie systemu bezobsługowego wydawania sprzętu, który daje pełną kontrolę nad wykorzystaniem zasobów przez pracowników. 

Data dodania: 2021-07-27

Wyświetleń: 490

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Dlaczego wybór szafki skrytkowej do automatycznego wydawania urządzeń mobilnych jest tak ważny?

Opowiedzmy zatem, jakie znaczenie mają profesjonalne narzędzia do automatycznego wydawania urządzeń mobilnych i jak wybrać najlepsze rozwiązanie.

Czym są metalowe szafki skrytkowe i do czego służą?

Oprogramowanie do dystrybucji sprzętu w sposób automatyczny, dające ponadto pełną kontrolę nad sposobem jego wykorzystania, stanowi integralny element nowoczesnej szafki skrytkowej. Szafka skrytkowa to istne centrum dowodzenia dla kierownictwa firmy, dające pewność, że wszelkie wyposażenie będzie użytkowane zgodnie z planem. Terminale mobilne są urządzeniami o znacznej wartości, pełniącymi wiele funkcji operacyjnych. Służą do skanowania kodów kreskowych lub tagów RFID, ułatwiając zarządzanie wszelkimi zasobami firmowymi. Przestrzeń do przechowywania tych urządzeń musi zatem gwarantować bezpieczeństwo danych, chronić przed dostępem osób nieuprawionych, a także kontrolować sposób korzystania z terminali. Metalowe szafki skrytkowe oddają do dyspozycji przedsiębiorcy informacje o tym, kto, kiedy i gdzie wykorzystuje urządzenie mobilne. Dostęp do sprzętu pozostaje przyznawany wyłącznie pracownikom firmy, a w przypadku ewentualnej kradzieży system natychmiast wskazuje, kto był ostatnim użytkownikiem. Szafka skrytkowa ogranicza do minimum czas potrzebny na wydawanie oraz zdawanie urządzeń, uwalniając zasoby ludzkie do wykonywania innych zadań. Dostęp do terminali mobilnych może być przyznawany jednostkowo, a także z podziałem na strefy. Metalowe szafki skrytkowe dają dużą elastyczność pod względem rozbudowy. Ich modułowa konstrukcja umożliwia powiększenie rozmiarów szafki w reakcji na większe zapotrzebowanie sprzętowe.

Szafka skrytkowa z doskonałym oprogramowaniem

Rozwiązania software'owe w szafkach skrytkowych dają im szereg niezaprzeczalnych zalet. Eliminują ryzyko pojawiania się kolejek wśród pracowników czekających na wydanie sprzętu, a pracodawca natychmiast otrzymuje informację o pobraniu lub zdaniu urządzenia przez osoby zatrudnione. Panel LCD, jaki powinna posiadać każda szafka skrytkowa, to centrum sterowania jej funkcjami, przekazująca informacje o stanie urządzeń, aktualnym zapełnieniu szafy, czy lokalizacji terminali. Decydując się na inwestycję w metalowe szafki skrytkowe, przedsiębiorca zyskuje zintegrowany, automatyczny pakiet do gromadzenia i wydawania cennego asortymentu. Komunikacja bezprzewodowa w szafce lub znaczniki RFID pokazują sposób i lokalizację pobranych urządzeń. Wybór szafki skrytkowej do automatycznego wydawania urządzeń mobilnych staje się zatem konieczny, jeśli stan wyposażenia w terminale mobilne wynosi przynajmniej kilka sztuk. Szafka skrytkowa stoi na straży poprawnego korzystania ze sprzętu firmowego, przynosząc właścicielowi firmy komfort i oszczędności.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena