W pierwszych dniach życia dziecko potrzebuje przede wszystkim bliskości swoich opiekunów, snu i jedzenia. Nie oznacza to jednak, że nie istnieją zabawki, które w bezpieczny sposób nie wpływałyby na jego rozwój. Od samego początku sprawdza się karuzela do łóżeczka, która służy stymulacji wzroku oraz uspokajaniu dziecka. 

Data dodania: 2021-07-06

Wyświetleń: 652

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Karuzela do łóżeczka dla dziecka

Nietrudno jednak zauważyć, że poszczególne modele dostępne dzisiaj w sklepach bardzo się między sobą różnią - zarówno pod względem wyglądu, jak i oferowanych funkcji. Na co warto zwrócić uwagę, by znaleźć najlepszą karuzelę do łóżeczka?

Sklepy z artykułami dla niemowląt pękają dzisiaj w szwach od gadżetów, które można podarować dziecku. Warto jednak zauważyć, że nie wszystkie z nich sprawdzają się w prawdziwym życiu - wciąż nie brakuje plastikowych zabawek, które nie niosą w sobie zbyt wiele wartości. Jeśli chcesz podarować młodym rodzicom urządzenie, które wpłynie korzystnie na rozwój ich niemowlęcia, dobrym pomysłem będzie karuzela do łóżeczka. Jej zadaniem jest stymulacja wzroku dziecka i motywowanie do wykonywania pierwszych świadomych ruchów. Możesz również wybrać model, który wygrywa piękne melodie, by skutecznie wspierać w zasypianiu. Czym warto kierować się podczas wyboru?

Jak wybrać karuzelę nad łóżeczko?

Karuzela nad łóżeczko powinna wpisywać się w gust rodziców i być dopasowana do aranżacji pokoju maluszka. To oczywiste i bardzo istotne, choć należy podkreślić, że zdecydowanie nie najważniejsze. Zwróć uwagę, że w sklepach z artykułami dla dzieci ich wybór jest obecnie ogromny, dlatego warto zwrócić uwagę na kilka różniących je aspektów, które mogą (i powinny!) wpłynąć na twoją decyzję zakupową.

W pierwszej kolejności zwróć uwagę na bezpieczeństwo. Jak wszystkie zabawki dla dzieci, także karuzela do łóżeczka nie może posiadać małych elementów, które można by oderwać czy odgryźć. Najważniejsze natomiast jest to, by dziecko nie było w stanie oderwać jej od łóżeczka - zwróć więc uwagę na sposób montażu, jego wysokość i stabilność.

Istotny jest także wcześniej wspomniany design karuzeli. To ważne, by wpisywała się w nasz gust i aranżację pokoju dziecka. Co jednak znacznie bardziej istotne, karuzela nad łóżeczko ma wspierać jego rozwój, a więc dobrze jest postawić na model, którego kolory nie są przesadnie krzykliwe ani też za bardzo stonowane. Wybieraj rozwiązania z dużymi elementami, na których łatwo będzie skupić wzrok - pamiętaj, że w pierwszych miesiącach twój maluszek nie widzi zupełnie wyraźnie.

Karuzele do łóżeczka mogą różnić się także oferowanymi funkcjami. Bardzo praktycznym wyborem jest model posiadający pozytywkę, która będzie wygrywała spokojne dźwięki. Niemowlęta szybko uspokajają się przy muzyce klasycznej, która wybrzmiewa z głośniczka przy stelażu. Przed zakupem jednak warto upewnić się, czy wybrany model posiada możliwość regulowania poziomu głośności lub system, który samoczynnie wycisza melodię po kilkudziesięciu minutach, gdy dziecko zdąży już zapaść w drzemkę. Niektórzy rodzice wybierają również karuzelę do łóżeczka z wbudowaną lampką nocną, która przydaje się podczas zasypiania. Najnowsze modele posiadają także bardzo praktyczny czujnik płaczu, dzięki którym muzyka i/lub lampka włączają się samoczynnie, gdy niemowlę niespokojnie kręci się po łóżeczku i zaczyna kwilić.

Co jeszcze warto wziąć pod uwagę? Niektóre modele, jak np. karuzela Tiny Love z serii Zabawa na łące, są bardzo mobilne. Możliwe jest ich stosowanie również w wózku podczas spacerów czy w podróży. To bardzo wygodne dla tych rodziców, którzy nie lubią nudy i starają się pędzić aktywne życie z dzieckiem.

Nowoczesne karuzele do łóżeczka mogą także “rosnąć razem z dzieckiem”. Co to znaczy? Okazuje się, że chociaż kilkuletnie dziecko (np. przedszkolak) raczej nie będzie bawiło się pałąkiem z zabawkami, znana mu z dzieciństwa melodia wygrywana przez pozytywkę wciąż działa na niego uspokajająco. Dzięki temu nawet w późniejszym okresie może być wykorzystywana podczas wieczornych rytuałów przed snem.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena