Kiedy rodzice przyprowadzają swoje małe dziecko do przedszkola, chcą mieć pewność, że pociecha spędza czas w przedszkolu bezpiecznie, bawi się, integruje z dziećmi i rozwija swoje zainteresowania. Dlatego wszystkie urządzenia i zabawki, których używają przedszkolaki, muszą  posiadać odpowiednie cerytyfikaty bezpieczeństwa.

Data dodania: 2021-06-15

Wyświetleń: 416

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Meble przedszkolne - w trosce o bezpieczny rozwój dziecka

Zasady doboru mebli do przedszkoli i szkół wyszczególnione są w Rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej. Meble przedszkolne muszą być dostosowane do wymagań ergonomii. Nie mogą stanowić zagrożenia dla życia i zdrowia dzieci. Muszą umożliwiać przyjmowanie prawidłowej postawy podczas siedzenia. Oznacza to, że w przypadku mebli przedszkolnych niedopuszczalne są ostre krawędzie, które mogą powodować zranienie, czy zaczepienie ubrania.  Wszelkie metalowe elementy muszą być zaokrąglone lub osłonięte. Konstrukcja  mebli z regulowaną wysokością musi być tak wykonana, aby dziecko przypadkowo nie zdemontowało mebli. Końcówki elementów ruchomych muszą być zaślepione i pozbawione ostrych krawędzi. Meble z regulowaną wysokością mają dużą zaletę – można je dostosować do potrzeb każdego użytkownika, co znacznie zwiększa komfort dziecka.

Meble przedszkolne i szkolne różnią się od mebli domowych do pokoju dziecięcego. Jednak wszystkie produkty dla dzieci powinny mieć jedną cechę wspólną – spełnianie wymogów bezpieczeństwa potwierdzone atestami i certyfikatami. W końcu najmłodsi zasługują na meble wygodne, ładne wizualnie i dopasowane do ich potrzeb zmieniających się wraz z wiekiem. W placówkach oświatowych przebywają przez wiele godzin dziennie, dlatego ich komfort, wygoda, bezpieczeństwo i zadowolenie powinny być priorytetem dla nauczycieli i dyrekcji przedszkola/szkoły.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena