Nie da się ukryć, iż fronty meblowe to wizytówka każdej kuchni. Kolorystyka, wykończenie, detale zdobienia – każdy drobiazg ma tutaj naprawdę duże znaczenie. Gładkie, minimalistycznie zdobione, dopełnione dekoracyjnymi uchwytami czy rzeźbieniami – z ich wsparciem stworzyć można przestrzeń idealną. Najchętniej wybieranym wariantem są fronty drewniane, które inspirowane naturą, wnoszą do wystroju niepowtarzalną atmosferę oraz ciepło.

Data dodania: 2021-10-12

Wyświetleń: 509

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 1

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

1 Ocena

Licencja: Creative Commons

Fronty drewniane w kuchni, czyli ponadczasowy wybór

Modne i niezawodne – drewniane fronty meblowe dla Twojej kuchni

Obecnie jednym z niezwykle modnych trendów jest powrót do natury, dlatego też drewno należy do szczególnie pożądanych materiałów stosowanych w wystroju wnętrz. Wybór frontów wykonanych na bazie naturalnego drewna jest obecnie wielkim hitem, bowiem pozwalają one na niemal niczym nieograniczone formy obróbki. Drewno może być przygotowane do frontów poprzez szczotkowanie, w wersji surowej, bielonej, lakierowanej, olejowanej czy w stylach mieszanych. Tym samym, tworzenie niepowtarzalnych i unikalnych elementów jest za jego sprawą czystą przyjemnością.

Wierzchnie elementy frontów są zazwyczaj zabezpieczane lakierem lub woskiem. Z ich wykorzystaniem można pięknie uwydatniać naturalny odcień drewna, pokazać jego niesamowite usłojenie, ale i dodać całości stylu, który będzie kropką nad i całego wykończenia mebli kuchennych. Naturalne drewno w postaci frontów kuchennych to genialny sposób na stworzenie wyjątkowej przestrzeni, w której można poczuć się komfortowo i przyjemnie. Z pomocą drewna, nawet nijaka do tej pory kuchnia zyskuje szlachetność, stając się niezwykłą ozdobą domu. Ciekawym patentem jest także nadawanie drewnianym elementom mocnych akcentów kolorystycznych, które wnoszą do wystroju nutę oryginalności i wspaniałą dynamikę.

Dlaczego kuchenne fronty drewniane to świetny wybór?

Drewno to jeden z tych materiałów, który nigdy nie wychodzi z mody, a dzięki swoim właściwościom, pozwala ono na jego łatwą renowację i odświeżenie. Przy odpowiedniej pielęgnacji i prawidłowym użytkowaniu cieszy domowników swoją szlachetnością, pięknym wyglądem, przyjemną w dotyku powierzchnią oraz ciepłem przez lata. Drewniane fronty meblowe można z łatwością dopasować do wystroju wnętrza, a nawet wówczas gdy się znudzą, dzięki małej metamorfozie w postaci malowania lub rzeźbienia zyskują zupełnie nowe oblicze.

Ważną zaletą drewnianych frontów kuchennych jest ich niesamowita trwałość i wytrzymałość. Szczególnie cenione w tym względzie są warianty z drewna dębowego lub jemu podobnych drzew liściastych. Ich mocna konstrukcja oraz odpowiednio dopasowana grubość pozwala na ich łatwą pielęgnację i możliwość odnawiania. Co warto dodać, fronty te mogą posłużyć nie tylko do mebli kuchennych – drewno to materiał idealny do wnętrz salonów, sypialni czy biur, a jego wykorzystanie na frontach komód, biurek czy szaf wniesie do wystroju niepowtarzalny klimat.

Licencja: Creative Commons
1 Ocena