Kolory w życiu człowieka odgrywają niezbędną rolę, oddziałują na zmysły, pobudzając je, niektóre otwierają umysł na inspiracje, inne wyciszają, a kolejne rozweselają duszę. Dlatego projektując dom lub mieszkanie, bardzo ważne jest, aby pamiętać o wyborze odpowiednich barw, które będą wpływać na samopoczucie domowników. Można to zrobić na wiele sposobów, chociażby decydując się na kolorowe meble kuchenne. 

Data dodania: 2022-04-21

Wyświetleń: 1027

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Kolorowe meble kuchenne – na jakie płytki ceramiczne postawić, by dobrze się z nimi komponowały?

Aby zachować spójność i harmonię we wnętrzu należy się odpowiednio postarać, ponieważ przesadzić jest bardzo łatwo. A tego przecież nie chcemy. Załóżmy, że jako wykończenie i dopełnienie stylizacji wnętrza wybieramy płytki ceramiczne, więc jak wybrać odpowiedni materiał, aby nasza kuchnia wyglądała jak z katalogu? Sprawdźmy!

Czarny – achromatyczna piękność

Czarny jest kolorem nieposiadającym odcienia, a jego jasność jest bliska zera. Wybór padł na czarne meble, są niezwykle stylowe i zapewne dodanie czarnych kafli nie będzie strzałem w dziesiątkę, chyba że zabawimy się fakturą i odcieniem, pamiętając, aby całość pozostawała spójna. Czarna matowa cegiełka firmy Raw Decor w połączeniu z matowymi meblami i drewnianą podłogą stworzy klimat loftowy. Drewno przełamie surowe wykończenie i nada ciepła pomieszczeniu.

Natomiast chcąc przełamać czerń mebli innym kolorem, nie ma bardziej klasycznego zestawienia, jak połączenie czerni z bielą. Biała cegiełka uchodzi za klasyk w obecnych trendach wnętrzarskich, więc wybierając mozaikę ceramiczną do czarnej kuchni utworzymy ponadczasowy klasyk – nawet jeśli za kilka lat zdecydujemy się na zmianę kolorystyki. Nie tylko klasycznymi rozwiązaniami człowiek żyje, dla zwolenników słodkich wnętrz polecamy różowe kafle ceramiczne – do wyboru mamy nowoczesne heksagony, płytki Stick Pink w połysku oraz urozmaiconą wersję cegiełki – płytki Metropolis Holo Pink, która w pakiecie 3 płytek posiada jedną holograficzną. Ponadczasowość w nowym wydaniu!

Czarny jest prawie tak samo uniwersalnym kolorem, co biały i można go łączyć niemal z każdą barwą, od niebieskiego, zielonego, pastelowej żółci, pomarańczy, czerwieni, po fiolety. Szeroki wybór kolorów i wzorów w asortymencie firmy Raw Decor pozwoli nam uzyskać idealne kolorystyczne połączenie do czarnej kuchni.

Pomarańcz, zieleń, błękit i pozostałe kolory tęczy

Coraz częściej można spotkać się z aranżacjami pomieszczeń w awangardowych, intensywnych kolorach, odchodzi się od minimalistycznych rozwiązań na rzecz maksymalizmu. Zjawisko to zachodzi również w kuchni, chociaż ciężko sobie wyobrazić błękitne meble kuchenne, różową lodówkę i zieloną mozaikę ceramiczną z motywem liści pomiędzy szafkami. Ostatnimi czasy ekscentryczne rozwiązania rodem z lat 70. pojawiają się coraz częściej, głównie w social mediach, z których miliony osób czerpie inspirację. A co powiesz na brzoskwiniowe górne szafki kuchenne w połączeniu z dolnymi szafkami
w odcieniu trawiastym? W tym przypadku sprawdzi się biała mozaika Cegiełka, która będzie stanowić element spójności w całej aranżacji. Dla wielbicieli kolorów ceniących sobie harmonię świetnie się sprawdzą miętowe meble kuchenne z drewnianymi blatami, kremowymi ścianami i uzupełniającymi całą aranżację płytkami ceramicznymi Flabellum Adriatyk lub Heksalong Duży Adriatyk.

Ile ludzi, tyle możliwości połączenia ze sobą barw. Priorytetem, na który musimy postawić to zachowanie harmonii pomieszczenia. Nawet największy pasjonat kulinarny nie zbierze myśli
z przerysowanej kuchni, by przygotować wykwintne danie. Nie bójmy się eksperymentować, zawsze starajmy się łączyć odpowiednie kolory i faktury. Jeśli mamy wątpliwości czy dany kolor będzie odpowiedni, to nie bójmy się zamawiać próbek. Firma Raw Decor oprócz pięknych płytek posiada próbki, które możemy kupić i upewnić się, czy wybór został odpowiednio podjęty.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena