Każdy z nas chce by miejsc, w którym mieszkamy, było zarówno ładne, jak i funkcjonalne. Kuchnie, łazienki, sypialnie to trzy pomieszczenia, spotykane niemal w każdym domu i mieszkaniu. Jakie cechy powinny spełniać? Jak je urządzić?

Data dodania: 2017-03-27

Wyświetleń: 540

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Wielka trójka każdego domu -  jak ją urządzić?

Kuchnie
Zacznijmy od kuchni. Jest to miejsce, w którym będziemy przechowywać i przygotowywać żywność. Warto wiec zadbać o to by miejsce to było funkcjonalne i wygodne, szczególnie jeżeli lubimy gotować. Jednym z ważniejszych elementów, o który powinniśmy zadbać w przypadku kuchni, jest blat roboczy. Powinien on być wykonany z bardzo odpornego materiału i mieć taki rozmiar, żeby praca przy nim była wygodna. To bowiem na nim będziemy przygotowywać nasze posiłki oraz dania specjalne, kiedy odwiedza nas goście. Urządzając kuchnie, powinniśmy też zadbać o odpowiednią ilość szafek i szuflad, w których będziemy trzymać żywność oraz akcesoria kuchenne takie jak garnki. Zestawy mebli kuchennych powinny również uwzględniać miejsce na naszą lodówkę oraz kuchenkę.

Łazienki
Urządzając łazienkę, powinniśmy skupić się na tym, by była ona łatwa w dezynfekcji i sprzątaniu. Najczęściej stosowanym materiałem do pokrycia łazienki są płytki, które zapewniają jej właśnie takie właściwości. Dużym plusem płytek jest również to, że występują one niemal w każdym kolorze i bardzo wielu różnego rodzaju wzorach. Dzięki temu bez problemu dobierzemy takie, które będą spełniały nasze wymogi estetyczne. Podczas urządzania łazienki powinniśmy również wybrać odpowiedni kształt muszli klozetowej oraz umywalki. Obecnie jest bowiem bardzo duży wybór tych sanitariów. Nie powinniśmy wiec ograniczać się tylko do standardowych kształtów i modeli. W tym pomieszczeniu warto zadbać również o odpowiednie oświetlenie. Sugeruje się również zastosowanie zimnych i neutralnych kolorów ścian.

Sypialnie
Sypialnia jest miejscem, w którym regenerujemy siły. Powinna więc być przytulna i urządzona w taki sposób byśmy mogli w niej wypocząć. Warto urządzić ją w ciepłych kolorach, które są przyjemniejsze dla oka i milej się kojarzą. Najważniejsze w każdej sypialni jest oczywiście łóżko i to do niego powinniśmy przywiązać największą uwagę. Powinno być ono na tyle duże, żeby zmieściły się na nim co najmniej dwie osoby. Innym istotnym elementem jest również szafa na ubrania. Warto zastanowić się nad szafą przesuwną, która na drzwiach będzie miała zamontowane lustro. Tego typu rozwiązanie, bardzo fajnie wygląda i jest niezwykle praktyczne.

Licencja: Copyright - zastrzeżona