Moment, kiedy decydujemy się zakupić meble szkolne do nauki to ważne wydarzenie nie tylko dla dzieci, ale i dla samych rodziców. Zaczyna się nowy etap – szkoła, nowe obowiązki, a co za tym idzie, zmiana codziennego rytmu. Chcemy, aby nowe meble służyły dzieciom możliwie jak najdłużej. Ważna jest także wygoda, wspieranie prawidłowej postawy i oczywiście wygląd mebli. Podpowiadamy, jak wybrać meble do pokoju dziecka.

Data dodania: 2021-10-27

Wyświetleń: 319

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 1

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

1 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Meble szkolne do pokoju dziecięcego

Meble dla dzieci, które pilnują prawidłowej postawy

Dzieci spędzą przy biurku wiele godzin. Uczą się, bawią i korzystają z komputera. Warto, aby ich postawa była prawidłowa. Sami wiemy, jak trudno jest przestrzegać wszystkich wytycznych właściwego siedzenia przy biurku, chociażby podczas pracy. Skutkuje to drętwieniem nóg, a czasami bólem pleców. Najlepiej więc już od najmłodszych lat przyzwyczajać dzieci do właściwej postawy. Pomoże nam w tym wygodne krzesło i właściwie dopasowane biurko.

Wygodny fotel i biurko dla dziecka

Wybierając fotel, pamiętajmy, że okres szkolny to czas, kiedy dzieci rosną niezwykle szybko. Różowy fotel z Myszką Miki za rok może okazać się za mały i niewygodny. Dlatego optymalnym rozwiązaniem będzie fotel biurowy z regulacją wysokości. Zwróćmy też uwagę na dodatkowe elementy fotela, które określa się mianem mechanizmów. Podstawowe mechanizmy stosowane w fotelach to CPT i TILT. Dzięki mechanizmowi CPT dziecko może regulować głębokość siedziska oraz wysokość i kąta odchylenia oparcia. Natomiast mechanizm TILT pozwala na blokadę oparcia w wybranej pozycji, regulację wysokości fotela i głębokości siedziska. Oczywiście im bardziej zaawansowany mechanizm, tym fotel będzie droższy.

Kupując biurko dla dziecka, również warto wybrać model uniwersalny. Jeśli wybierzemy biurko typowo dziecięce, za niedługo będziemy musieli pomyśleć o nowym meblu. Nie martwmy się jednak tym, że biurko o uniwersalnej wysokości może być za wysokie dla naszej pociechy. Sprawę rozwiąże fotel z regulacją wysokości. Biurko musimy oczywiście dobrać pod kątem ilości wolnego miejsca w pokoju dziecięcym. Szeroki wachlarz biurek o różnych wymiarach sprawia, że bez problemu wybierzemy idealne biurko.

Podsumowując, fotel i biurko wybierajmy, biorąc pod uwagę cały okres edukacji dziecka. W ten sposób unikniemy niepotrzebnych kosztów, a nasze dzieci będą mogły wygodnie korzystać z mebli.

meble do pracy i nauki

Licencja: Copyright - zastrzeżona
1 Ocena