Pożyczki online cieszą się bardzo dużą popularnością. Można je zaciągnąć wygodnie, bez wychodzenia z domu. Nie trzeba przedstawiać żadnych dokumentów, potwierdzeń zatrudnienia. Rosnąca popularność doprowadziła do prawdziwego wysypu ofert tego typu. Jak się wśród nich odnaleźć i jak znaleźć najbardziej atrakcyjną ofertę?

Data dodania: 2021-05-04

Wyświetleń: 598

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 1

WIEDZA

-1 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Pożyczki online - jak znaleźć najlepszą ofertę?

Jak porównywać pożyczki internetowe?

Pomoc w wyborze

Jak porównywać pożyczki internetowe?

Pożyczki online cieszą się bardzo dużą popularnością. Obecnie dodatkowo są także bardzo atrakcyjne jeśli chodzi o oprocentowanie. Warto bowiem przypomnieć, że w zeszłym roku w reakcji na pandemię Covid-19 i jej społeczne skutki Narodowy Bank Polski zdecydował o obniżeniu stóp procentowych. Decyzja ta przełożyła się na koszty wszystkich kredytów i pożyczek, których ceny znacząco spadły. Wśród wszystkich ofert znalazły się oczywiście zarówno droższe, jak i tańsze propozycje. Jest ich obecnie naprawdę wiele. Niewielkich kredytów udzielają dzisiaj zarówno banki, jak i firmy pozabankowe. Klientowi w tym morzu ofert często trudno jest się odnaleźć. Zasada porównywania ofert pożyczek online (a także wszystkich innych form zadłużenia) jest jednak prosta. Kryterium porównania nie powinno być jedynie oprocentowanie. Nie jest to bowiem jedyny koszt, jaki możesz ponieść z tytułu pożyczki. W ramach umowy możesz być zobowiązany do wykupu dodatkowego ubezpieczenia, wyższej prowizji. Najbardziej miarodajnym kryterium porównania pożyczek online jest więc RRSO, czyli Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania. Uwzględnia ona bowiem wszystkie koszty, które musisz ponieść w ramach konkretnej umowy.

Pomoc w wyborze

RRSO to jeszcze nie wszystko. Trzeba pamiętać, że warunki ogólne prezentowane w reklamie pożyczki online mogą ulec zmianie w odniesieniu do sytuacji konkretnego kredytobiorcy (zdolności kredytowej, historii zadłużenia itp.). Pod uwagę warto wziąć także opinie o danym pożyczkodawcy. Dobrym rozwiązaniem jest więc złożenie wniosku przez https://www.credy.pl/. To portal zbierający oferty pożyczek do 3000 zł od różnych instytucji. Na podstawie złożonego przez ciebie wniosku wyszukuje on najlepsze oferty. Co ważne, system proponuje ci tylko te oferty, których warunki jesteś w stanie spełnić. Dzięki temu cała procedura przebiega znacznie szybciej i sprawniej. Masz gwarancję, że wybierasz spośród naprawdę najbardziej atrakcyjnych ofert dostępnych dla ciebie, z twoją sytuacją finansową, zdolnością kredytową i historią zadłużeń. Takie rozwiązanie znacznie skraca czas poszukiwań, a także czas potrzebny na ostateczne zawarcie umowy.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
-1 Ocena