Coraz częściej w razie potrzeby udajemy się po profesjonalną pomoc prawną, zamiast działać na własną rękę. Jest to bardzo korzystna zmiana, ponieważ, mimo iż usługi radcy prawnego nie są tanie, zyskujemy pewność, że wykonane będą z najwyższą starannością i zgodnie z obowiązującymi przepisami. Co może nam zaoferować radca prawny w Gdyni i kiedy się do niego udać?

Data dodania: 2021-02-23

Wyświetleń: 483

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Jakie usługi może zaoferować radca prawny?

Po poradę do radcy

Radca prawny w Gdyni zajmuje się przede wszystkim, jak sama nazwa wskazuje, doradzaniem swoim klientom w sprawach, które bezpośrednio lub też pośrednio dotyczą kwestii prawnych. Jeżeli otrzymamy pismo urzędowe i nie wiemy, jak powinniśmy postąpić, możemy skorzystać z porady radcy prawnego.

Jeśli zaś chcielibyśmy dokonać podziału majątku, rozwieść się, podzielić opiekę nad dziećmi, rozpocząć walkę z ubezpieczycielem o należne odszkodowanie, rozpocząć walkę z nieuczciwym pracodawcą lub nawet zaskarżyć sąsiada, warto udać się do radcy prawnego. Udziela on porad z niemal każdej dziedziny prawa, choć radca prawny może też wybrać sobie specjalizację i na przykład obsługiwać tylko klientów, którzy przychodzą do niego w sprawach karnych bądź rodzinnych.

Reprezentacja przed organami

Najczęściej, choć nie tylko, radca prawny reprezentuje swoich klientów przed sądami różnych instancji. Dzieje się tak, gdy klient potrzebuje nie tylko porady prawnika, ale również profesjonalnego przeprowadzenia przez całą sprawę, w tym właśnie reprezentowania przed sądem.

Nie jest tajemnicą, że niewiele osób tak naprawdę wie, jak powinniśmy zachowywać się przed organami sprawiedliwości, co mówić bądź też co stanowi dowód w sprawie. Radca prawny może reprezentować również klienta przed organami administracyjnymi, na przykład w urzędach.

Czasami radca prawny bierze udział w mediacjach, które mają na celu rozwiązanie danej sprawy, tak aby ta nie trafiła na wokandę. W tego typu sporach warto powołać mediatora, jednak pomoc radcy prawnego również może okazać się nieodzowna. Dodatkowo radca prawny może reprezentować nas przed organami skarbowymi.

Pomoc także dla firm

Z pomocy radcy prawnego mogą korzystać zarówno osoby fizyczne w swoich sprawach prywatnych, jak i właściciele firm. Jeżeli planujemy założenie działalności gospodarczej, dobrze jest skonsultować się z prawnikiem, który pomoże w wyborze jej formy oraz sposobu opodatkowania.

W czasie prowadzenia firmy również bardzo wielu przedsiębiorców korzysta z usług radcy prawnego. Może on zajmować się prostymi czynnościami, takimi jak sprawdzanie, czy też konstruowanie umów, jednak możliwe jest również prowadzenie negocjacji, pomoc w pozyskiwaniu nowych źródeł finansowania (na przykład wejście na giełdę) lub reprezentacja firmy przed organami państwowymi.

Reprezentacja może mieć także miejsce w razie kontroli, na przykład urzędu skarbowego czy innego, który chce sprawdzić działalność naszej firmy. Z usług radcy prawnego warto korzystać zawsze, gdy tylko prowadzimy działalność gospodarczą. Prawnik, który zna firmę i jej profil działalności będzie mógł lepiej pomóc w sytuacji kryzysowej.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena