W Polsce od lat brakuje rąk do pracy – jest to fakt niezaprzeczalny. Podobnie jak w innych krajach borykających się z brakiem pracowników, Polska posiłkuje się pozyskiwaniem kadr z innych państw- najczęściej z Ukrainy. Dlaczego to właśnie ten kierunek jest tak atrakcyjny? 

Data dodania: 2020-12-28

Wyświetleń: 469

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Kierunek Ukraina, czyli dlaczego warto wybrać pracowników ze wschodu?

Dlaczego pracodawcy słusznie pozyskują personel u naszego wschodniego sąsiada? Jak najszybciej i najskuteczniej zatrudnić u siebie wykwalifikowanych i kompetentnych Ukraińców? Na te i inne pytania odpowiadamy w poniższym artykule.

Chcemy zatrudniać bezproblemowo

To chyba najpoważniejszy argument przemawiający za tym kierunkiem rekrutacji. Ukraińcy są podobni do nas pod względem kultury, przyzwyczajeń i etosu pracy. Rozumieją wysiłek, ciężką pracę i konieczności zaczęcia swojej nowej kariery na nieco niższym pułapie, by móc piąć się do góry i polepszać swój byt z czasem. Nie sprawiają przy tym problemów, zazwyczaj są mili, uśmiechnięci i chętni do pomocy. Dlatego też są bardzo często zatrudniani na stanowisku sprzedawców czy na innych stanowiskach wymagających kontaktu z klientem. Warto również zwrócić uwagę, że chętnie i szybko uczą się oni języka polskiego.

Prawo ułatwia wybór

W kwestii zatrudniania pracowników z Ukrainy prawo polskie zmienia się co chwilę, ale najczęściej na korzyść sprowadzania personelu z tego kraju do rzeczpospolitej. Ułatwienia i ulgi prawne, które obowiązują obecnie w razie zaciągu z Ukrainy zachęcają do poszukiwań właśnie w tamtych rejonach, a odpowiednie doradztwo i pomoc zapewnią nam pracowników wykwalifikowanych i kompetentnych.

Jak najszybciej pozyskać pracowników zza wschodniej granicy?

W tym przypadku przeważającym trendem jest pośrednictwo. Na rynku wiele jest obecnie podmiotów trudniących się pomocą w zatrudnieniu Ukraińców czy to na stałe, czy w oparciu u mowy cywilnoprawne. Prym wiedzie tu doświadczona i uznana na rynku agencja AB OVO Solutions, która doskonale sprawdza się zwłaszcza w świadczeniu usług z zakresu outsourcingu czy wynajmu i leasingu pracowników. Najlepsze i posiadające największa sieć kontaktów i bazę własnych pracowników firmy, jak AB OVO Solutions, zajmują się także kompleksową obsługą prawną – to jest zadbają o legalny przyjazd, możliwość zatrudnienia a nawet zakwaterowania pracowników. Najpewniejsze agencje przejmą na siebie także odpowiedzialność prawną przed organami celnymi a także chociażby przed Państwową Inspekcją Pracy. Warto więc polegać na sprawdzonych i przetestowanych pośrednikach pracy.

Artykuł powstał we współpracy z Agencją AB OVO Solutions - https://abovosolutions.eu/

Licencja: Creative Commons
0 Ocena