Kosmetyki naturalne mają w Polsce co raz więcej zwolenników, jednak pomimo to dalej większa część społeczeństwa decyduje się na używanie kosmetyków o chemicznym składzie. Czym różnią się one od kosmetyków naturalnych?

Data dodania: 2020-07-28

Wyświetleń: 715

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Dlaczego powinniśmy wybierać tylko kosmetyki naturalne?

Kosmetyki naturalne co raz częściej pojawiają sie na naszych półkach. Zawierają one mało przetworzone i poddane odpowiedniej kontroli składniki. Są przede wszystkim bardzo bezpieczne dla naszej skóry. Kosmetyki eko dużo rzadziej wywołują reakcje alergiczne w porównaniu do chemicznych kosmetyków. Są po prostu delikatniejsze. Przez brak substancji drażniących są lepiej przyswajane przez skórę i mają bardziej widoczne działanie! A o to przecież nam chodzi. 

Jak dużo chemii nas otacza? Plyny do prania, do zmywania, do mycia podłóg... Te wszystkie substancje mają kontakt z naszą skórą i nie pozostają dla nas obojętne. Bardzo często powodują reakcje alergiczne i przesuszenia. Nie zapominajmy także o dodatkach ulepszających do żywności i zanieczyszczeniach powietrza, które bombardują nas od środka. Chyba mamy już dość? Pozwólmy naszej skórze na relaks i odpoczynek od sztucznych składników, skoro możemy. 

Kosmetyki naturalne nie są testowane na zwierzętach. To argument, z którym się nie dyskutuje. Jest to moralny wybór każdego z nas.

Kosmetyki eko ulegają biodegradacji i dzięki temu dbamy o środowisko. Nierzadko producenci dbają również o opakowania swoich produktów tworząc je np. z materiałów pochodzących z recyklingu lub całkowicie biodegradowalnych. Zero waste! 

Kosmetyki naturalne co raz częściej możemy spotkać na półkach lokalnych drogerii, choć wybór jest jeszcze niewielki. Lepszym wyjściem będzie korzystanie z bardzo dobrze wyposażonych sklepów kosmetycznych online. Co za tym przemawia? Przede wszystkim wygoda, oszczędność czasu i ogromny wybór kosmetyków. Nie musimy wychodzić już z domu, żeby kupować ekologiczne kosmetyki zgodnie z naszymi upodobaniami i sumieniem.  

Licencja: Creative Commons
0 Ocena