Grill gazowy cieszy się coraz większą popularnością wśród osób, które mają świadomość jego przewagi nad grillem węglowym. Jeśli Ty też należysz do tego grona, to zapewne teraz zastanawiasz się nad wyborem konkretnego urządzenia. Oferta dostępna na rynku jest naprawdę bogata. My podpowiemy Ci, na co zwrócić uwagę podczas podejmowania decyzji.

Data dodania: 2020-06-22

Wyświetleń: 894

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Jaki grill gazowy wybrać?

Trwała konstrukcja grilla gazowego

Pierwszym elementem, na jaki powinieneś zwrócić uwagę, jest konstrukcja grilla gazowego. Dobrej jakości grille są wykonywane ze stali nierdzewnej. Elementy takie jak stelaż, korpus, pokrywa, drzwi czy maskownice są wystawione na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych. Padający deszcz, wysoka wilgotność oraz zmieniająca się temperatura mogą w krótkim czasie odbić się nie tylko na wyglądzie, ale przede wszystkim trwałości grilla. Stal nierdzewna, która jest dodatkowo malowana proszkowo, zapewnia najwyższy poziom odporności. Tak właśnie jest zbudowany grill gazowy Relish v2 firmy Koler.

 

Możliwości przyrządzania różnych potraw

Grillowanie kojarzy nam się najczęściej z pieczeniem kiełbaski lub karkówki. Okazuje się, że lista potraw, jakie można przyrządzić na grillu, jest o wiele dłuższa. Jedną z nich może być kurczak grillowany w całości. Odkrywanie nowych smaków prosto z grilla wymaga jednak urządzenia, które będzie w stanie przygotować te potrawy. Grill gazowy Relish v2 firmy Koler jest wyposażony w 5 palników, które zapewniają nie tylko możliwość szybkiego uzyskania wymaganej temperatury, ale także utrzymują ją przez cały czas na stałym poziomie. Dzięki temu jesteś w stanie wydobyć z potraw pełnię smaku przy zachowaniu idealnej soczystości mięsa. Wyposażenie w 5 palników o mocy 16,5 kW pozwala na tzw. grillowanie strefowe. Urządzając grilla dla 2-3 osób nie musisz ogrzewać całego rusztu, a jedynie wybraną strefę.

Duży wpływ na jakość przyrządzanych potraw ma odpowiedni ruszt. Kupując grill gazowy, zwróć uwagę, aby był on wyposażony nie tylko w solidny, żeliwny ruszt, ale także płytę do grillowania. Bardzo praktycznym rozwiązaniem będzie też dodatkowy ruszt, który jest umieszczony nad głównym paleniskiem. Możesz na niego wyłożyć już przygotowane potrawy, zachowując ich optymalną temperaturę. Grill gazowy Relish v2 został wyposażony w kratkę wykonaną ze spieku ceramicznego, która jest łatwa w czyszczeniu i konserwacji. Wybierając grill gazowy, powinieneś także zadbać o miejsce do szybkiego odgrzewania potraw. Idealnie sprawdzi się do tego dodatkowy, boczny palnik.

 

Wygoda użytkowania

Grill gazowy musi być nie tylko wydajny i funkcjonalny, ale także wygodny w obsłudze. Wybierając grill na gaz, powinieneś zwrócić uwagę na ciężar urządzenia oraz jego mobilność. Standardem powinny być 4 kółka skrętne z możliwością szybkiej blokady. Ważnym elementem grilla jest również miejsce na butlę. Grill gazowy Relish v2 pozwala na zamontowanie butli o wadze 11 kg, która z powodzeniem wystarczy na cały sezon grillowania.

 

Funkcjonalny grill gazowy

Co składa się na funkcjonalność grilla gazowego? Jego główne cechy wymieniliśmy powyżej. Kupując grill, zwróć także uwagę na drobiazgi takie jak:

  • panel boczny z tacką na przyrządzone potrawy i napoje,
  • uchwyt ułatwiający przemieszczanie grilla,
  • termometr pozwalający kontrolować temperaturę grillowania,
  • praktyczny otwieracz butelek.

Powyższe informacje powinny pomóc Ci w wyborze idealnego grilla gazowego. Jeśli chcesz poznać produkty, które spełniają wymienione przez nas kryteria, to na stronie firmy Koler znajdziesz duży wybór grillów gazowych. Poznanie konkretnych modeli z pewnością ułatwi Ci wybór idealnego grilla gazowego.

Zdjęcie główne: materiały prasowe
Zdjęcie w treści: koler.pl

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena