Wiele przyszłych matek dokłada starań, by odpowiednio przygotować się na przyjście swojej pociechy na świat. Oprócz zestawu ubranek, wózka, kosmetyków i pampersów coraz częściej i chętniej kupowane są także specjalne formy siedzisk oraz leżanek dla dzieci. 

Data dodania: 2020-02-28

Wyświetleń: 357

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Kokony niemowlęce – czy warto kupić?

Szczególnie te najmłodsze – czyli przed ukończeniem pierwszego roku życia – wymagają dostępu do takich urządzeń, które będą stabilizować ich ułożenie oraz zabezpieczać przed urazami i wypadkami. Do takich należą między innymi specjalne kokony niemowlęce, stanowiące dla najmłodszych bezpieczną, przytulną przestrzeń.

Dla bezpieczeństwa i komfortu najmłodszych

W początkowej fazie życia dzieci są całkowicie zależne od ich rodziców lub opiekunów. Nawet najzwyklejsze przedmioty i sytuacje mogą stanowić dla nich poważne zagrożenie. Do takich należą choćby twarda podłoga, ściany czy framugi, kanty mebli – o które nasze dziecko, nieświadomie wymachujące rączkami, może sobie zrobić krzywdę.

Z tych powodów – coraz więcej matek decyduje się na zakup rozwiązań przeznaczonych dla niemowląt – takich jak maty dla niemowląt, maty-przewijaki, poduszki do zabawy, czy właśnie kokony niemowlęce. Szczególnie te ostatnie wypadają korzystnie, zwłaszcza jeśli spojrzymy na nie pod kątem bezpieczeństwa.

Kokony dla niemowląt – podstawowe funkcje i zalety

Z kokonów dla niemowląt korzysta się w zamkniętych pomieszczeniach. Te wygodne leżanki charakteryzują się specjalną konstrukcją przypominającą nieduży ponton – na którą składają się gruba spodnia warstwa oraz równie mięciutkie „burty” zabezpieczające. Dzięki ich zastosowaniu nasze pociechy nie wypadną z kokonu na przykład w czasie snu lub zabawy.

Kokon pełni więc przede wszystkim funkcję wygodnej leżanki, na której nasza pociecha może spędzać czas zarówno w ciągu dnia, jak i nocą. Leżanka jest przy tym na tyle nieduża i lekka, że można ją z łatwością przenosić w obrębie tego samego gospodarstwa domowego. Pozwala to na stosowanie kokonu w tym pomieszczeniu, w którym akurat matka niemowlęcia potrzebuje w danej chwili przebywać. Warto podkreślić, że przeniesienie kokonu jest o wiele łatwiejsze niż na przykład przesuwanie całego łóżeczka.

Należy dodać, że kokony dla niemowląt można kłaść nie tylko bezpośrednio na podłodze, ale także na łóżku czy sofie. Za każdym razem, kokon będzie stanowił zabezpieczenie, uniemożliwiające naszemu dziecku wypadnięcie na podłogę.

Często, kokonem wyściela się także łóżeczko dziecka w pierwszych tygodniach lub miesiącach jego życia. Dzięki temu przyzwyczaja się ono do kokonu i akceptuje go jako swoje naturalne środowisko.

Gdzie kupić kokon dla niemowląt?

Osobom poszukującym zaufanych dostawców kokonów dla niemowląt, polecamy zapoznać się z ofertą lulando.pl, sprofilowaną pod kątem potrzeb młodych matek i ich pociech.

Kokony dla niemowląt dostępne w ofercie Lulnado zostały wykonane zgodnie z zaleceniami lekarzy i psychologów rozwojowych – przedstawiają delikatne, lecz atrakcyjne dla dzieci barwy i motywy ozdobne, a materiał użyty w ich konstrukcji nie wywołuje alergii i jest termoaktywny. Wypełnienie kokonu również wykonano z materiałów sztucznych, które przeciwdziałają zmianie kształtu oraz nie zatrzymują wilgoci. Dzięki temu korzystanie z kokonu będzie dla naszej pociechy atrakcyjne i w pełni bezpieczne.

fot. lulando.pl
Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena