Odpowiednio dobrane meble do pokoju niemowlaka ułatwiają opiekę nad nim. Komoda jest idealnym rozwiązaniem do przechowywania dziecięcych ubranek i różnych akcesoriów, ale może też służyć do przewijania pociechy. Komoda z przewijakiem zapewnia rodzicom komfort podczas wykonywania czynności pielęgnacyjnych. Dlaczego warto zdecydować się na komodę z przewijakiem? Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Data dodania: 2021-08-22

Wyświetleń: 553

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Komoda z przewijakiem dla niemowląt – wygodne rozwiązanie dla rodziców

Komoda z przewijakiem – podstawa umeblowania pokoju niemowlaka

Najważniejsze w pokoju dziecka jest łóżeczko, a zaraz po nim komoda do przechowywania jego rzeczy. Ciekawy pomysł stanowi komoda z przewijakiem. Jeżeli nie chcesz kupować przewijaka osobno i łóżeczko z przewijakiem też nie wzbudza Twojego entuzjazmu, przyjrzyj się komodzie z przewijakiem. Pozwala na posegregowanie ubranek dziecka i akcesoriów potrzebnych do opieki nad nim, a przy tym gwarantuje łatwy dostęp do nich. Wmontowany na stałe przewijak nie zawadza i jest w pełni bezpieczny, a w późniejszym czasie może służyć za dodatkową przestrzeń na zabawki.

Funkcjonalna komoda z przewijakiem drewniana wyglądem nie różni się bardzo od wariantu bez przewijaka. Jest wyposażona w specjalny blat z zabezpieczającymi przestrzeń brzegami. Dzięki temu dziecko nie zsunie się podczas czynności pielęgnacyjnych. Korzystanie z komody z przewijakiem sprzyja lepszemu samopoczuciu rodziców, ponieważ nie muszą schylać się zbyt nisko do dziecka. Klasyczny przewijak trzeba na czymś położyć. Bezpieczną opcją jest np. łóżko, co oznacza dla rodziców nadmierną gimnastykę kończącą się bólem kręgosłupa.

Komoda drewniana z przewijakiem – materiały i wykonanie

Komody z przewijakiem są dostępne w rozmaitych wariantach. Różnią się nie tylko liczbą szuflad, ale również wyposażeniem w szafkę lub jej brakiem. Ich pojemności są różne, ale warto mieć na uwadze fakt, że dzieci potrzebują sporo ubranek i akcesoriów, dlatego warto wybrać większy model, jeżeli tylko w pokoju jest na to miejsce.

Drewniana komoda z przewijakiem dla niemowląt stanowi najlepszą opcję, ponieważ naturalne materiały są pozbawione toksycznych związków. W pokoju dziecka najlepiej ograniczyć do minimum ilość rzeczy wykonanych z tworzyw sztucznych. Na stronie https://www.pinio.com.pl/meble/komoda-z-przewijakiem-marsylia/ jest dostępna komoda z drewna sosnowego, które sprzyja małym alergikom. Na drewnie sosnowym kurz nie osadza się szybko, więc roztocza powodujące reakcje uczuleniowe nie mają gdzie się rozwijać. Zastosowanie ekologicznych farb wodnych jeszcze bardziej ogranicza ryzyko alergii.

Zalety komody z przewijakiem dla niemowląt

Plusem przewijaka z komodą jest to, że nie zajmuje dodatkowo miejsca. Jasna kolorystyka sprawia, że różne warianty pasują zarówno do pokoju dziewczynki, jak i chłopca. Praktyczne przewijaki dla niemowląt z komodą powodują odciążenie kręgosłupa podczas opieki nad nimi. Komody są wyposażone w mechanizmy, które chronią dziecko przed przytrzaśnięciem rączek. Gdy maluchy zaczynają raczkować i stawiają pierwsze kroki, wszędzie ich pełno, a wtedy wyposażenie pokoju musi być możliwie bezpieczne.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena