Kupując ubranka, pościel, kocyki i inne materiałowe produkty dla niemowląt, powinniśmy w pierwszej kolejności zwrócić uwagę, z jakich tkanin zostały te gadżety wykonane. Niestety, ale w zalewie taniego asortymentu dostępnego w różnych sklepach, można naciąć się na produkty wyjątkowo niskiej jakości, uszyte z syntetycznych tkanin, które często wywołują na skórze malucha niepożądane reakcje alergiczne. Wśród polecanych przez mamy materiałów wyróżnia się muślin. 

Data dodania: 2022-05-30

Wyświetleń: 465

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Muślin a skóra dziecka. Czy ten materiał jest bezpieczny dla niemowląt?

Ubranka czy kocyki wykonane z tej tkaniny cieszą się coraz większą popularnością. Z czego to wynika? Co wyróżnia muślin na tle innych bezpiecznych dla skóry niemowlęcia materiałów?

Muślin to rodzaj materiału produkowanego z naturalnych włókien jedwabiu, bawełny lub klasycznej wełny. W procesie wytwarzania nie stosuje się żadnych chemicznych dodatków. Sama uprawa roślin, z jakich pozyskuje się włókna, odbywa się bez udziału pestycydów czy innych syntetycznych (więc potencjalnie szkodliwych) środków. Jest to więc produkt całkowicie naturalny i z tego względu bezpieczny dla skóry dziecka. Na tym jednak atuty muślinu się nie kończą.

Zalety muślinu

Poza tym, że produkty muślinowe nie powinny w żadnym stopniu podrażnić skóry noworodka lub niemowlaka, są jednocześnie bardzo miłe w dotyku. Materiał ten zalicza się do grona najdelikatniejszych. Muślin wykazuje się lekkością i trwałością. Mimo że jest dość elastyczny, nie rozciąga się w czasie prania.

Warto wspomnieć, że włókna muślinu dobrze przepuszczają powietrze. Wspomaga to więc proces termoregulacji – latem produkty wykonane z tej tkaniny zapewniają przyjemny chłód skórze, a zimą skutecznie chronią przed niskimi temperaturami.

Muślin wykazuje też właściwości antygrzybiczne i antyalergiczne. To bardzo dobry materiał nie tylko dla małych dzieci, ale również dla dorosłych osób zmagającymi się np. z uczuleniami na niektóre materiały.

Jakie produkty wykonywane są z muślinu?

Z muślinu produkuje się aktualnie wiele gadżetów przeznaczonych dla najmłodszych dzieci. Najpopularniejsze są oczywiście wszelakie ubranka, kocyki, kokony niemowlęce, rożki, pościel, poduszki, otulacze i wiele innych. Z dnia na dzień muślinowy asortyment rozszerza się o kolejne propozycje. Nie ma w tym nic dziwnego - to tkanina bezpieczna, miła w dotyku i trwała. Nie tylko nie uczuli malca, ale też wykonany z niej produkt posłuży przez co najmniej kilka lat.

Co zrobić, by muślin długo służył?

Przede wszystkim prać do zgodnie z zaleceniami producenta. Muślinowe produkty dla dzieci narażone są na ciągłe zabrudzenia. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że będą często wrzucane do pralki. Należy jednak czyścić je w odpowiedniej temperaturze i przy użyciu określonych środków. Wszelkie informacje o tym, w jaki sposób prać muślinowy gadżet, powinny znajdować się na dołączonej metce.

Produkty wykonane z organicznego muślinu można kupić w sklepie https://babyly.pl/.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena