Pajacyki stały się popularną alternatywą dla śpiochów. Te dwa rodzaje ubranek różnią się od siebie kilkoma istotnymi szczegółami. Przyjrzyjmy się im bliżej i zastanówmy się, jaki pajacyk będzie najlepszy dla Twojego maluszka.

Data dodania: 2020-09-20

Wyświetleń: 497

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Jaki pajacyk wybrać dla niemowlaka?

Jak wygląda pajacyk dla niemowlaka?

Główną cechą charakterystyczną pajacyka jest fakt, że jest on zawsze jednoczęściowy. Zakładamy go bezpośrednio na pieluszkę, bez żadnych ubranek dodatkowych. Pajacyk jest ciepły, zakrywa całe ciało, łącznie ze stopami i rączkami. Są także pajacyki z odkrytymi stópkami, przeznaczone głównie dla starszych dzieci lub też na cieplejsze dni.

Materiał pajacyka

Pajacyki doskonale sprawdzają się zarówno jako ubranko na co dzień, jak i jako wygodna piżamka do spania. Kupując pajacyk zwróćmy uwagę na materiał, z którego został wykonany. Zdecydowanie najlepszym i najbezpieczniejszym wyborem jest 100% bawełna. Wszelkie sztuczne domieszki znacząco zwiększają ryzyko wystąpienia podrażnień czy reakcji alergicznych, szczególnie, że pajacyk ubiera się bezpośrednio na skórę malucha. W sklepie abc-bobasa.pl na stronie działu: https://abc-bobasa.pl/ubranka-dla-noworodka-i-niemowlaka-170 można również znaleźć pajacyki wykonane z bawełny organicznej. Jest ona produktem w pełni antyalergicznym i niezwykle delikatnym.

Wygodne rodzaje zapięcia w pajacykach

Pajace mogą posiadać różne rodzaje zapięć. Pajac może rozpinać się z przodu – to najczęściej spotykany sposób – bądź z tyłu. Zwykle rozpina się na całej długości, co znacznie ułatwia wkładanie i zapinanie. Kupując pajacyk, w którym zapięcie odbywa się za pomocą napek, należy zawsze upewnić się, że są one bezniklowe. Nikiel powoduje nieprzyjemne i groźne dla zdrowia maleństwa reakcje alergiczne. Napy zapina się bardzo łatwo, jednak tuż obok znajdują się pajace zapinane na zamek ekspresowy. W tym przypadku trzeba pamiętać, by podczas zasuwania zamka nie zranić malucha. To wygodny sposób zapinania pajacyka, szczególnie nocą.

Szukając pajacyka warto skorzystać z oferty polskich producentów. Oferują oni produkty sprawdzone i wykonane z najwyższą starannością. Szczególną uwagę warto zwrócić na produkty marki Pinokio, których pełną ofertę znajdziemy pod adresem: https://abc-bobasa.pl/pinokio-470. Produkty tej marki wyróżnia ciekawa stylistyka i wyjątkowe wykonanie.

Pajacyk to bardzo wygodna i uniwersalna część dziecięcej garderoby. Zdecydowanie warto zakupić takie ubranko maluszkowi, nawet do tej pierwszej, podstawowej wyprawki, której użyjemy jeszcze w szpitalu. Pajacyki nie krępują ruchów, są komfortowe, nie uwierają i nie przeszkadzają, a do tego są ciepłe i zapewniają komfort termiczny. Pajacyk to zdecydowanie dobry wybór!

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena