Potrzebujący finansowego wsparcia mogą korzystać z różnego rodzaju zobowiązań, dzięki którym otrzymują środki pieniężne o preferowanej wartości. Wśród takich wyróżnia się kredyty bankowe, chwilówki oraz pożyczki długoterminowe. Które zobowiązanie jest najbardziej korzystne? 

Data dodania: 2020-02-25

Wyświetleń: 1130

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Jak działają pożyczki długoterminowe?

Na to pytanie można odpowiedzieć, biorąc pod uwagę indywidualne potrzeby potencjalnych klientów instytucji bankowych oraz tych pozabankowych.

Poniżej przedstawiamy kompendium wiedzy w zakresie pożyczek online długoterminowych. Wydaje się, że te są alternatywą dla kredytów bankowych, jeśli takich nie można zaciągać oraz dla chwilówek, jeśli te nie spełniają oczekiwań klienta.

Co to są pożyczki długoterminowe?

Pożyczka długoterminowa udzielana może być tylko przez instytucje pozabankowe. Oznacza to, że żaden bank komercyjny nie posiada takiego zobowiązania w swojej ofercie. Nie oznacza to jednak, że takie wsparcie jest gorsze. Wręcz przeciwnie, bardzo często wykazuje ogrom korzyści. Spłata pożyczki odbywa się na takich samych zasadach, co kredyt, natomiast pewne jest, że walcząc o każdego klienta, firmy pożyczkowe zachęcają naprawdę atrakcyjnymi warunkami.

Przede wszystkim pożyczka z długim terminem zaciągana jest online, a weryfikacja klienta odbywa się na prostych zasadach. Najczęściej jest to pożyczka bez BIK, więc korzystać z niej mogą także osoby zadłużone, o czym nie może być mowy w przypadku kredytów bankowych.

Co więcej, pożyczka długoterminowa udzielana jest na dowolny cel, a pożyczkobiorca nie musi przekazywać dodatkowego zabezpieczenia, na przykład w postaci wkładu własnego. Cały proces przyznawania pożyczki jest szybki, a środki mogą trafić na konto klienta już po 15 minutach od złożenia elektronicznego wniosku.

Pożyczki długoterminowe - kto może je zaciągać?

Pożyczki z długim terminem spłaty są doskonałym sposobem na uzyskanie finansowego wsparcia dla osób, którym kolejny bank odmówił udzielenia kredytu w wyniku braku zdolności kredytowej. Dzięki temu można śmiało potwierdzić, że jest to pożyczka dla zadłużonych bez weryfikacji. Firmy pożyczkowe najczęściej analizują wiarygodność oraz wypłacalność swoich klientów jedynie na podstawie danych z dowodu osobistego. Instytucje pozabankowe nie mają wiedzy na temat ewentualnych długów wnioskującego o pożyczkę.

Pożyczka długoterminowa jest też dobrym rozwiązaniem dla osób, które potrzebują finansowego wsparcia, ale ich comiesięczny budżet nie pozwala na spłatę rat o dużej wartości. Rozłożenie zobowiązania w długim okresie pozwala zmniejszyć ratę, a tym samym zachować płynność finansową.

O pożyczkę z długim terminem spłaty mogą wnioskować osoby pełnoletnie albo te, które ukończyły 21 lat i są obywatelami Polski. Niektóre firmy pożyczkowe stawiają pewne ograniczenia i na tak atrakcyjne warunki mogą liczyć na przykład tylko stali klienci, którzy w przeszłości korzystali już z tego rodzaju finansowego wsparcia w danej instytucji.

Pożyczki długoterminowe - warunki przyznawania

Pożyczka z długim terminem cieszy się ogromnym powodzeniem, ponieważ zaciąga się ją szybko i przy minimum formalności. Nie trzeba nawet odwiedzać oddziału firmy pożyczkowej, ponieważ cały proces przebiega przez internet. Wystarczy, że potencjalny klient wypełni wniosek elektroniczny, a w nim uwzględni wartość zobowiązania oraz zaznaczy preferowany czas spłaty. Do wniosku należy dołączyć też dane z dowodu osobistego, numer telefonu do kontaktu, adres e-mail oraz numer konta, na jaki mają trafić środki. Tyle wystarczy, by po kilku minutach uzyskać decyzję pozytywną. Po jej wydaniu pieniądze od razu trafiają na wskazany rachunek.

Należy pamiętać, że każda firma pożyczkowa prowadzi własną politykę pożyczkową, a warunki każdego zobowiązania pożyczkowego będą inne. Właśnie dlatego warto w pierwszej kolejności porównać co najmniej kilka ofert, uwzględniając te parametry, które najlepiej spełniają indywidualne oczekiwania. W przypadku pożyczki długoterminowej priorytetem będzie okres spłaty.

Jak znaleźć opłacalne pożyczki z długim terminem spłaty?

Aby móc porównać najlepsze oferty pożyczkowe i móc dokonać racjonalnego wyboru, dobrze jest skorzystać z narzędzi dostępnych w internecie, które w prosty sposób oszacują opłacalność i atrakcyjność danego zobowiązania. W tym celu idealnie sprawdza się ranking pożyczek z długim terminie. Należy korzystać z zestawień aktualnych, które publikowane są na niezależnych portalach o tematyce finansowej. Tylko wtedy mamy gwarancję weryfikacji wiarygodnych i obiektywnych informacji na temat danej pożyczki.

Porównania zawarte w rankingach uwzględniają kluczowe parametry, jakie należy brać pod uwagę. W przypadku pożyczek długoterminowych patrzeć trzeba na okres współpracy z firmą pożyczkową, oprocentowanie, wysokość raty, dodatkowe koszty, a także ewentualne ograniczenia czy możliwe bonusy. Dopiero wtedy udaje się wybrać najlepszą opcję, patrząc na własne potrzeby, oczekiwania oraz możliwości spłaty pożyczki bez negatywnego wpływu na domowy budżet.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena