Drukarki przemysłowe są nieodzownym elementem wyposażenia wielu przedsiębiorstw. Często korzysta się z nich w magazynach bądź na halach produkcyjnych. Dlatego powinny to być wytrzymałe sprzęty, odporne na ekstremalny sposób użytkowania.  W związku z tym zwykła domowa drukarka nie zda egzaminu przy tak ciężkich warunkach.

Data dodania: 2020-01-31

Wyświetleń: 934

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Jak wybrać drukarkę przemysłową
  1. Wybór odpowiedniej drukarki
  2. Drukarki przemysłowe Codemax

Wybór odpowiedniej drukarki

Prace nad stworzeniem pierwszej maszyny drukującej rozpoczęły się w latach 50. ubiegłego wieku. OD tamtej pory wiele się zmieniło. Do powszechnego użytku weszły drukarki kolorowe, a później laserowe. Nic więc dziwnego, że zaczęto zastanawiać się, jak wykorzystać te urządzenia w przedsiębiorstwach. Wybór odpowiedniego sprzętu do hali produkcyjnej czy magazynu może okazać się dość trudny. Przede wszystkim trzeba określić warunki, w jakich dane urządzenia będą stosowane. W niektórych firmach panują naprawdę trudne warunki pracy, które będą także wpływać na drukarki przemysłowe. Urządzenia muszą być wytrzymałe na przykład na wstrząsy oraz uderzenia. Sprzęty klasy przemysłowej są najczęściej dodatkowo wzmocnione, odporne na wilgoć bądź substancje chemiczne. 

Kupując drukarkę przemysłową, warto również sprawdzić jakość wydruku. Przedsiębiorcom zależy najczęściej na dużej rozdzielczości oraz dokładności. Czasami etykiety muszą być wydrukowane na bardzo małych powierzchniach. Drukarka przemysłowa musi wydrukować tekst tak, aby był w 100% czytelny nawet na małym kawałku papieru. Kolejna ważna kwestia. Drukarki na halach produkcyjnych są mocno eksploatowane. Często pracują cały czas, 24 godziny na dobę. Dlatego ich istotne jest, aby sprzęty te były wykonane z jak najlepszych materiałów. 

Drukarki przemysłowe Codemax

Jedną z wiodących firm specjalizujących się w dystrybucji drukarek przemysłowych jest firma Codemax (https://www.codemax.eu/). Przedsiębiorstwo od ponad 20 lat zajmuje się sprzedażą systemów drukujących amerykańskiej marki Citronix oraz hiszpańskiego potentata Limitronic. Wszystkie sprzęty charakteryzuje wytrzymałość, solidność, niezawodna konstrukcja oraz niskie koszty eksploatacji. Firma Codemax proponuje swoim klientom najwyższej klasy sprzęt, pomoc w serwisowaniu oraz wdrażaniu systemów. 

Wszystkie sprzęty wyposażone są w przyjazny i łatwy w obsłudze interfejs, co znacznie ułatwia wykonywanie zadań pracowników. Najwyższej klasy układy elektroniczne sprawiają, że drukarki przemysłowe funkcjonują bez zarzutu przez długie lata. Procesory mają potężną moc obliczeniową, dzięki czemu urządzenia działają szybko i sprawnie. Płyty główne wyposażono w zintegrowane porty USB, dzięki czemu wymiana danych między urządzaniami nie przysparza żadnych kłopotów. 

Licencja: Copyright - zastrzeżona