Jesień to piękna pora roku, choć często może zaskoczyć nas nagłą zmianą pogody. Nie zmienia to jednak faktu, że jest to idealny sezon na podróżowanie po Polsce i poznawanie jej zakątków w pięknych, jesiennych barwach. Dziś przedstawiamy krótki przewodnik po miejscach, które warto odwiedzić jesienią, jeśli planujemy weekendową wycieczkę.

Data dodania: 2019-11-03

Wyświetleń: 268

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jesienny wypad na weekend - gdzie warto pojechać

Dolny Śląsk

Piękny o każdej porze roku, jesienią cieszy oko feerią barw.  Województwo dolnośląskie bogate jest w lasy, pola uprawne, które o tej porze roku wyglądają po prostu bajecznie. A jeśli dołożymy do tego zabytki Dolnego Śląska, mamy idealny przepis na udaną wycieczkę krajoznawczą. W planie wycieczki po Dolnym Śląsku warto uwzględnić Zamek Książ, który jest prawdziwą jesienną wizytówką tego województwa. Kolejną atrakcją może być Wodospad Kamieńczyk w Szklarskiej Porębie, a miłośnikom wycieczek górskich polecamy wejście na Śnieżkę oraz Ślężę.Jura Krakowsko-Częstochowska

Miejsce to bez wątpienia jest godne polecenia na jesienny wypad weekendowy. Cisza, malownicze widoki z majestatycznymi skałami to propozycja dla każdego, kto pragnie wyciszyć się i poobcować z naturą. Jest to idealne miejsce zarówno do pieszych wędrówek, jak i wycieczek rowerowych, a miłośnicy wspinaczki również będą mogli dać tu upust swojej pasji. Wzgórza Jury Krakowsko-Częstochowskiej nie są strome, więc bez problemu będziemy mogli zabrać na wycieczkę dzieci.

Mazury

Czy można wyobrazić sobie piękniejszy widok niż gładka tafla jeziora odbijającego kolorowe liście drzew, a z oddali dobiegający śpiew ptaków? Mazury to doskonałe miejsce na weekendowe wyciszenie jesienią.  Warto również pamiętać, że ceny noclegów jesienią są dużo niższe niż w sezonie. Mazury o tej porze roku będą idealnym miejscem na piesze oraz rowerowe wędrówki. Okolice te mają doskonale zorganizowane trasy, dzięki którym można zwiedzić okolice jezior bez przejazdu samochodem. 

Bałtyk

Polskie morze przyciąga turystów o każdej porze roku, również jesienią. Po letnim sezonie miejscowości nadmorskie nie są tak przepełnione turystami,  a plaże właściwie opustoszałe. To zatem idealna okazja do długich spacerów brzegiem morza z przystankiem posilenie się smażoną rybą w jednej z nadmorskich restauracji. Warto wiedzieć, że wiele miejscowości położonych nad Bałtykiem ma również do zaoferowania liczne atrakcje, które z pewnością sprostają oczekiwaniom miłośnikom historii.

Kazimierz Dolny

Kolejnym miejscem godnym polecenia miejscem na weekendową wycieczkę jest położony na wschodzie Polski Kazimierz nad Wisłą. To mała, lecz bardzo malownicza miejscowość z pięknym zabytkowym zamkiem oraz  basztą. Nie brakuje tu również urokliwych kawiarenek, z których można podziwiać spokojne życie mieszkańców, ciesząc się smakiem pysznej kawy. Z kolei spacery brzegiem rzeki będą okazją do zaczerpnięcia świeżego powietrza w otoczeniu malowniczej przyrody. 

Kosztowny wyjazd? Sprawdź, jak go sfinansować

Zwiedzanie Polski jesienią może dostarczyć nam nie tylko wielu atrakcji, ale również odkryć te same, znane już miejsca, na nowo. Warto więc wykorzystać słoneczną i jeszcze ciepłą pogodę z oknem, by cieszyć się pięknem natury. Niestety z powodu braku oszczędności nie zawsze możemy pozwolić sobie na wyjazd weekendowy. Pomocne wówczas mogą okazać się pożyczki pozabankowe, które dostępne są przez internet. Niewielką kwotę pożyczki spłacimy w ciągu miesiąca lub dwóch, a wspomnienia z wycieczki pozostaną nam na długo.

Licencja: Creative Commons