Mechanicy samochodowi, osoby pracujące w przemyśle ciężkim, czy nawet hobbyści zajmują się majsterkowaniem są narażeni na trudne do usunięcia plamy ze smaru, oleju i farby. Rozwiązaniem jest praca w rękawiczkach ochronnych, ale nie zawsze jest to możliwe. 

Data dodania: 2019-07-23

Wyświetleń: 1643

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Jak dbać o dłonie mechanika?

Rękawice zmniejszają sprawność dłoni, często wykonanie pewnej czynności jest w nich niemożliwa. Dodatkowo, dłoń w rękawiczce jest często spocona i przegrzana, co sprzyja namnażaniu bakterii.

 

 Jak zatem poradzić sobie z uporczywym brudem, który już przylgnął do naszych dłoni?

Na forach internetowych można przeczytać o różnych sposobach na zmywanie smaru z rąk, takich jak impregnacja środkiem WD40, ręczne pranie skarpetek lub mycie rąk w benzynie ekstrakcyjnej z dodatkiem trocin. Niestety, wiele z tych porad jest nie tylko nieskuteczna, ale także niebezpieczna dla naszej skóry. Częsty kontakt z substancjami brudzącymi, a także korzystanie z nieodpowiednich środków myjących i szorowanie rąk może prowadzić do uszkodzenia naskórka, a także do znacznie poważniejszych chorób zawodowych skóry.

Na szczęście, obecnie na rynku możemy znaleźć dużo specjalistycznych past i kremów BHP, które pomogą nie tylko domyć ręce brudne od smaru, ale także zabezpieczą je przed dalszymi uszkodzeniami i pielęgnują.

Czym zmyć smar z rąk?

Do czyszczenia skóry dłoni po skończonej pracy rekomendowana jest profesjonalna pasta bhp, która skutecznie, ale łagodnie usunie smar i olej z rąk. Naturalne środki ścierające w postaci proszku z łupin orzechów czy pestek oliwek oraz łagodne rozpuszczalniki poradzą sobie nawet z zaschniętym brudem. Do wyboru, w zależności od preferencji jest wiele rodzajów past, które różnią się między sobą składem i zawartością substancji ścierających.

Chusteczki do usuwania zabrudzeń to produkt dedykowany do miejsc, w których nie ma dostępu do bieżącej wody. Wygodne opakowanie zapobiega wysychaniu czyściwa, a ich dostępność sprzyja wyrabianiu dobrych nawyków higienicznych.

Pielęgnacja i ochrona

W kontekście dbania o ręce mechanika warto pomyśleć także w szerszym zakresie. Oczywiste jest, że po skończonej pracy trzeba umyć ręce i zmyć z dłoni brud ze smarów i olejów. Warto jednak kompleksowo zadbać o skórę i stosować kremy, które zapobiegną także uporczywemu osadzaniu się brudu na skórze. Kremy ochronne do rąk tworzą niewidzialny film na dłoni, który chroni przed przyleganiem brudu. W ofercie sklepu Pasty i Kremy znajdują się także kremy, które chronią przed negatywnymi skutkami czynników zewnętrznych, takich jak woda, mróz, czy na promieniowanie UV.

Źródło: https://www.pastyikremy.pl/30-warsztaty-samochodowe

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena