Blogi stają się coraz bardziej popularne. Mają je w większości firmy, a także coraz częściej można je spotkać u osób prywatnych, które chcą rozpowszechniać swoje pasje, bo to one są zazwyczaj promowane na tego typu stronach. Dojście do najwyższego poziomu w blogowaniu jest dość ciężko, ponieważ rynek jest bardzo konkurencyjny.

Data dodania: 2019-07-03

Wyświetleń: 793

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Jak pisać artykuły na bloga

Napisanie jednego lub dwóch tekstów nie pozwala wybić się na pierwszą stronę Google, więc należy poświęcić wiele czasu na prowadzenie bloga. Poniżej znajdą się praktyczne porady, które odpowiedzą na pytanie "jak pisać artykuły na bloga?".

Jak pisać artykuły na bloga

1. Znalezienie słowa kluczowego

Pisanie bloga oczywiście musi sprawiać przyjemność. Jednak żeby przebić się przez całą konkurencję należy pisać pod odpowiednie słowa kluczowe. Bardzo pomocne będą programy, które pokazują najczęściej wpisywane frazy i dzięki temu warto nakierować pisanie bloga właśnie na te teksty. Należy pamiętać, że pisanie bloga pod bardzo powszechne słowa kluczowe wiąże się z dużą konkurencją, bo robi tak każdy. Czasami będzie lepiej pisać pod mniej znane słowa kluczowe, gdzie ta konkurencja będzie zdecydowanie mniejsza.

2. Przyjazne słowa i cały tekst

Tekst musi przenosić pewną wartość dla odbiorcy. Musi on posiadać słowa kluczowe, jednak nie wolno go pisać tylko pod robota Google. Należy nakierować się na użytkownika i starać się żeby wyniósł on z niego jak najwięcej. Tym sposobem będzie zdobywało się nowe linki i nowych widzów.

3. Wstęp

Czytanie bloga kończy się zazwyczaj po wstępie. Musi być ono bardzo przyjazne i zachęcające do dalszego czytania.

4. Treść i edycja

Pisanie jest rzeczą dość trudną. Najlepiej na samym początku napisać dany tekst, a następnie przeczytać go dwukrotnie. Zdecydowanie lepszą propozycją będzie pisanie wszystkiego co ma się w głowie, a po zakończeniu pisania edycja wszystkiego, co jest zbędne.

5. Programy do pomocy

Wtyczki, które można znaleźć w przeglądarkach pomagają w pisaniu. Podpowiedzą one, gdzie należy postawić przecinek, a także ewentualnie zamienić słowo. Będzie to przydatne zwłaszcza dla początkujących blogerów.

6. Potocznie czy specjalistycznie

Forma wypowiedzi na blogu jest uzależniona od wielu czynników. Przede wszystkim kto będzie głównym odbiorcą. Jeśli mają być to młode osoby, to oczywiście język potoczny będzie jak najbardziej na miejscu. Jednak w przypadku prowadzenia firmy i założeniu bloga należy pisać teksty, które będą cechowały się specjalistycznym językiem, a także będą bardzo gruntownie przedstawiały dany problem.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena