Minimum formalności i szybka decyzja o przyznaniu środków – tak w skrócie można scharakteryzować kredyt gotówkowy bez zaświadczeń. Sprawdź, na jakich warunkach można się o niego ubiegać.

Data dodania: 2019-06-24

Wyświetleń: 829

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Na jakich warunkach można wziąć kredyt bez zaświadczenia o dochodach?

Polacy chętnie decydują się na kredyty, ponieważ pieniądze można przeznaczyć na dowolny cel. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się kredyty gotówkowe bez zaświadczeń, które można otrzymać w oparciu o uproszczone procedury. Nie oznacza to jednak, że każdy może ubiegać się o takie wsparcie finansowe. Potencjalny kredytobiorca musi spełniać kilka istotnych kryteriów.

Dla nowych i stałych klientów

Kredyty bez zaświadczeń dostępne są zarówno dla nowych i stałych klientów. Nowi kredytobiorcy są w ten sposób zachęcani do skorzystania z oferty, zaś stali klienci – nagradzani za dotychczasową lojalność.

Na podstawie własnego oświadczenia

Dla kredytów gotówkowych bez zaświadczeń typowy jest brak konieczności przedstawiania dokumentów o wysokości osiąganego wynagrodzenia czy innych dokumentów od pracodawcy. W tym przypadku wystarczy stworzone przez kredytobiorcę oświadczenie na temat wysokości dochodów przypadających na jednego członka rodziny. We wniosku kredytowym trzeba więc wpisać informację o wysokości wynagrodzenia oraz ponoszonych wydatkach. Na tej podstawie bank szacuje zdolność kredytową.

Warto przy tym pamiętać, że zawyżanie swoich dochodów może mieć poważne konsekwencje prawne. Podawanie nieprawdziwych informacji traktowane jest jako wyłudzenie kredytu. Dla kredytobiorcy będzie to oznaczało nie tylko zwrot pożyczonych środków. Zgodnie z w Art. 297 kodeksu karnego grozi za to kara więzienia – od 3 miesięcy do nawet 5 lat.

Kryterium wiekowe

Kredytobiorca ubiegający się o kredyt gotówkowy bez zaświadczeń musi spełniać także kryterium wiekowe. Zwykle banki przyznają wsparcie finansowe osobom po 18 roku życia. Warto jednak sprawdzić szczegóły, ponieważ niekiedy kredytobiorca musi mieć co najmniej 21 lat.

Sprawdź, jak wybrać dobry kredyt na oświadczenie

Nawet, jeśli spełniasz kryteria pozwalające na zaciągnięcie kredytu bez zaświadczeń, nie podejmuj przypadkowej decyzji. Porównaj dostępne oferty, zwracając szczególną uwagę na takie parametry jak:

l RRSO – rzeczywista roczna stopa oprocentowania uwzględniająca nie tylko odsetki, ale i koszty pozaodsetkowe,

l czas trwania zobowiązania –np. Kredyt bez Zaświadczeń w Getin Banku przyznawany jest na okres od 3 do 84 miesięcy,

l maksymalna kwota kredytu – adekwatna do Twoich potrzeb.

Pamiętaj, że im więcej parametrów porównasz, tym oferta będzie najbardziej zbliżona do Twoich potrzeb i oczekiwań.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena