Victor Junior to jedno z najbardziej poczytnych i przydatnych czasopism dla dzieci i młodzieży. Wydawane już od kilkunastu lat, stale cieszy się popularnością, nie tylko wśród najmłodszych. 

Data dodania: 2019-05-27

Wyświetleń: 401

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Victor Junior prenumerata – co zyskujesz czytając pismo?

Wielu rodziców chwali sobie etykę wydawnictwa oraz to, że zamiast opisywać skandale wśród celebrytów, stawia na rozszerzanie horyzontów młodych ludzi i zachęca ich do poznawania świata. Nowy numer ukazuje się regularnie, co dwa tygodnie.

Sam wygląd gazety jest bardzo przyjazny i zachęcający. Szata graficzna zawsze jest bardzo kolorowa, na okładkach pojawiają się zdjęcia dzieci, które są rówieśnikami grupy odbiorców. Dzięki temu młodzi czytelnicy mogą poczuć, że pismo jest naprawdę przeznaczone dla nich. Victor Junior prenumerata jest skierowany do dzieci klas IV, V i VI, a zatem dziesięcio-, jedenasto- i dwunastolatków. Starszym “bratem” Juniora jest czasopismo Victor. Ono jest z kolei przeznaczone dla nieco starszych – nastolatków do piętnastego roku życia. Oba tytuły są wydawane przez to samo wydawnictwo, więc zachowują pewnego rodzaju spójność, jeśli chodzi o dobór materiału, sposób prezentacji treści, a także szatę graficzną. Dzięki temu dzieci czytające Juniora mogą przejść bezpośrednio do drugiej gazety, jeśli poczują, że Victor Junior prenumerata nie spełnia już ich oczekiwań.

Być może wiele osób stwierdzi, że czytanie gazety przez dzieci to obecnie abstrakcja. Królują wszak smartfony, media społecznościowe i wszystko, co możemy znaleźć “w chmurze”. Wydaje się nam jednak, że to, czy dzieci sięgną po czasopismo, zależy w dużej mierze od nas. Jeśli od samego początku pokażemy naszym podopiecznym jakie wartości idą za wczytywaniem się w ciekawe artykuły. Jeśli już wspomnieliśmy o treści…

Co znajdziemy w każdym wydaniu Victora Juniora?

Ciekawe artykuły oraz wywiady z rówieśnikami. Np. w ostatnim wydaniu znalazł się wywiad z zespołem , który tworzą młodzi chłopcy. Sądzimy, że nasze dzieciaki, czytając inspirujące rozmowy same stwierdzą, że muszą znaleźć sobie pasję. Wiele nastolatków popada w swego rodzaju marazm i nudę, która często może obrócić się zarówno przeciwko nim jak i nam, rodzicom. Aby tego uniknąć, warto, aby młodzi znaleźli jakąś pasję, którą będą mogli się zajmować.

Ciekawymi artykułami są też te dotyczące technologii oraz ochrony środowiska. Młodsze pokolenia są znacznie lepiej wyedukowane i świadome, jeśli chodzi o tego typu tematy. Głównie dlatego, że mają tak nieograniczony dostęp do Internetu i zamieszczanych tam treści. Choć może okazać się to niebezpieczne, to jednak z drugiej strony może zadziałać pozytywnie. Zwiększona świadomość idzie wraz z każdym wpisem, który przeczytają lub artykułem, na jaki trafią w sieci.

Gazeta dba także o odpowiedni stosunek dzieci do szkoły i edukacji. Próbuje przekonać je, że nie jest to jedynie smutny obowiązek, który muszą spełniać, ale dobra szansa. Dzięki temu, jest szansa, że da się zmienić ich podejście. Zachęcanie do nauki, ale też pomoc w niej, poprzez zamieszczanie ciekawych artykułów czy wskazówek to misja wydawnictwa.

Poza materiałami dotyczącymi szkoły i świata, Victor Junior prenumerata ma do zaoferowania także ciekawe komiksy. W każdym numerze znajduje się zarówno wersja po polsku jak i po angielsku. Dzięki temu dzieci mogą mieć kontakt z językiem obcym w przyjaznej i bezpiecznej formie.

Jeśli zainteresował Was ten magazyn, zachęcamy do wykupienia prenumeraty, np. poprzez stronę prenumerata.ruch.com.pl.

Licencja: Copyright - zastrzeżona