Namioty turystyczne cieszą się niesłabnącą popularnością. Co roku przybywa liczba osób, które chcą spędzić swoje wakacje na polu namiotowym lub którym marzy się wyprawa w nieznane tylko z plecakiem. Wyprawa pod namiot to także świetna możliwość spędzenia czasu z całą rodziną. 

Data dodania: 2019-05-08

Wyświetleń: 621

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Namiot - synonim bliskości natury i poczucia wolności

Dlatego też tak ważne jest wybranie solidnego namiotu, który spełni oczekiwania jednej osoby lub grupy, która chce spędzić razem czas. Bogaty wybór namiotów turystycznych można znaleźć w internetowym e-horyzont.pl.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze namiotu turystycznego?

Kupujący namiot turystyczny powinien zwrócić uwagę na kilka istotnych cech, a będzie mógł cieszyć się ze swojego zakupu przez wiele lat. Po pierwsze namiot turystyczny powinien być lekki. Jest to bardzo ważne podczas długich wędrówek, gdy ciężar w plecaku jest ostatnią rzeczą, której potrzebuje wędrowiec. Namioty marek Fjord Nansen, Jack Wolfskin, Pinguin są lekkie dzięki stelażom wykonanym z włókna szklanego oraz doraluminium. Można je łatwo i szybko spakować do każdego plecaka turystycznego. Osoby, które zamierzają podróżować w grupie, np. całą rodziną, powinny kupić namiot wieloosobowy. Nowoczesne namioty są w stanie pomieścić kilka osób, co więcej są tak skonstruowane, że składają się z przedsionka oraz części głównej. Bardzo ważne są również materiały z których namioty są wykonane. Dobry namiot turystyczny jest w stanie utrzymać się podczas niesprzyjających warunków atmosferycznych, takich jak deszcz, śnieg i silny wiatr. Dzięki temu namiot można zabrać w różne miejsca, w których panują wysokie lub niskie temperatury.

Namiot turystyczny - czy opłaca się go kupić?

Namiot turystyczny to tańsza alternatywa na spędzenie urlopu. Namiot nie kosztuje tyle co pokój w hotelu. Wystarczy raz zapłacić za namiot, a następnie za miejsce na polu namiotowym. Opłaty za camping można uniknąć rozbijając namiot “na dziko”. Jednak to nie koniec zalet spania pod niebem. Podczas wyprawy pod namiot trzeba radzić sobie często w warunkach cięższych niż tych panujących w domu lub pensjonacie. W namiocie nie ma bieżącej wody, nie ma również ogrzewania. Często nie ma możliwości ugotowania sobie ciepłego posiłku, należy radzić sobie za pomocą np. ogniska. Nie zmienia to jednak faktu, że wypad pod namiot każdemu kojarzy się z niezapomnianą przygodą, podczas której można sprawdzić swoje umiejętności oraz poczuć się jako część natury. Dlatego ważne jest, aby w tak ekstremalnych warunkach, mieć pomoc w postaci namiotu turystycznego. Taki namiot jest niezbędny podczas wypraw w góry. Na szczęście sklep internetowy e-horyzont.pl posiada różnorodne namioty, odpowiednie na różnego rodzaju wyprawy.

Namiot turystyczny - podstawa każdej wyprawy

Każde planowanie dłuższej wędrówki powinno rozpocząć się od zakupu solidnego namiotu turystycznego. Nawet letnia pogoda może zaskoczyć deszczem w nocy, dlatego należy mieć w plecaku spakowany namiot, który ochroni nas przed nagłymi zmianami pogody. Nowoczesne namioty turystyczne są tak zaprojektowane, aby pomagać turystom w każdych warunkach. Nie warto dłużej się zastanawiać, wyprawa pełna przygód czeka, a namioty turystyczne w sklepie e-horyzont.pl są dostępne cały czas.

Jeśli chcesz znaleźć dla siebie idealny namiot turystyczny, wejdź na stronę: https://www.e-horyzont.pl/sprzet-turystyczny-gorski/namioty.html

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena