Legalni bukmacherzy w Polsce, czyli ci posiadający licencję Ministerstwa Finansów, aktywnie wspierają rozwój naszego sportu. Na boiskach piłkarskich, siatkarskich czy koszykarskich zaroiło się od reklamy zakładów sportowych. Kluby liczą zyski ze sponsoringu, które mogą przeznaczyć na rozwój swojej działalności.

Data dodania: 2019-02-05

Wyświetleń: 353

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Bukmacherzy inwestują w polski sport

Rząd Prawa i Sprawiedliwości w 2017 roku znowelizował ustawę hazardową, co pozwoliło wyeliminować z polskiego rynku nieuczciwą konkurencje w zakładach bukmacherskich. Nowe prawo jasno określiło, która firma jest legalna, a która działa łamie zapisy ustawy. To spowodowało rozwój legalnej branży, która posiada licencje Ministra Finansów oraz płaci podatki na terenie Rzeczpospolitej.

Nowelizacja ustawy hazardowej wprowadziła dodatkowo możliwość legalnej reklamy dla firm bukmacherskich. To sprawia, że logo bukmachera znajduje się m.in. na stadionach, bilbordach, internecie, gazetach i telewizji. 

Aktualnie w internecie zgodnie z prawem zakłady bukmacherskie oferowane są przez dziewięć firm:

  • Fortuna
  • LVBET
  • Totolotek
  • STS
  • Milenium
  • PZBUK
  • Totalbet
  • Etoto
  • forBET

Każdy z tych bukmacherów mocno angażuje się w sportowy marketing. W ten sposób kluby i podmioty organizujące rozgrywki osiągają profity z tytułu bycia sponsorowanym przez danego bukmachera. Dość powiedzieć, że kilka dni temu Polski Związek Piłki Nożnej (PZPN) ogłosił, że sponsorem tytularnym rozgrywek o Puchar Polski został bukmacher Totolotek S.A.

Co ciekawe, w piłkarskiej Ekstraklasie każdy z 16 klubów jako jednego ze sponsorów posiada firmę bukmacherską. Największe drużyny, czyli Legia Warszawa i Lech Poznań grają z logiem Fortuny i STS. Idąc dalej...polską reprezentacje piłkarską wspierają również zakłady bukmacherskie STS. Co więcej, 1. liga gra pod egidą bukmachera Fortuna.

W kontekście ostatnich kłopotów finansowych Wisły Kraków warto wspomnieć, że klub ten współpracuje z bukmacherem LVBET, który pomimo czarnego PR-u wokół drużyny z Reyminta, nie zdecydował się zerwać umowy.

Nie dziwi, że polscy bukmacherzy są blisko piłki nożnej, bo ja wynika z najnowszych danych ponad 70% wszystkich zawieranych zakładów dotyczy właśnie tej dyscypliny. To jednak nie oznacza, że firmy bukmacherskie zapominają o innych formach aktywności. Wręcz przeciwnie! Bukmacher Fortuna sponsoruje kadrę polskich skoczków narciarskich, PZBUK Polską Ligę Hokeja, a forBET reprezentacje w AMP futbol.

Zaangażowanie polskich bukmacherów doceniony został w tegorocznym Plebiscycie "Przeglądu Sportowego". Fortuna została laureatem nagrody "Mecenas polskiego sportu 2018". Powód? Aktywność bukmachera wspierająca rozwój naszego sportu.

Licencja: Creative Commons