Fundacja Rozwoju Kardiochirurgii w Zabrzu nawiązała współpracę z nowym partnerem, jakim jest firma Raisio Polska Foods, producent margaryny Benecol. Raisio ma wspierać Fundację w jej statutowych działaniach a także włączyć się w projekt profilaktyki zdrowotnej „Siła Serca”.

Data dodania: 2008-10-13

Wyświetleń: 2313

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Misją Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii (FRK) w Zabrzu jest - w obszarze badawczym - wspieranie rozwoju polskiej kardiochirurgii oraz wprowadzanie do praktyki klinicznej nowoczesnych technik i technologii w zakresie leczenia serca oraz - w obszarze szkoleniowo dydaktycznym - promowanie i wspieranie szerzenia wiedzy z zakresu nowoczesnej kardiochirurgii w Polsce oraz innych krajach rozwijających się. Aby móc realizować swoją misję Fundacja postanowiła aktywnie pozyskiwać fundusze i powołała w tym celu Grupę Gospodarczą Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii (GGFRK). Właśnie dzięki GGFRK powstał projekt profilaktyki zdrowotnej „Siła Serca”. Jest to nowatorski program pozyskiwania funduszy nie tylko na rzecz projektów badawczych Fundacji, na doskonalenie metod ratowania ludzkiego życia w sytuacji zagrożenia serca, na rozwój polskiej kardiochirurgii, prace naukowo-badawcze, ale także na szeroko rozumianą profilaktykę zdrowotną, szerzenie wiedzy i budowanie społecznej świadomości konieczności dbania o zdrowie. Każdy z nas wie, że lepiej jest zapobiegać niż leczyć, dlatego ważnym zadaniem, realizowanym przez GGFRK jest promowanie aktywnego, zdrowego trybu życia, uprawiania sportów i racjonalnego odżywiania się jako najskuteczniejszej profilaktyki chorób serca.

Działalność Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii w Zabrzu oraz założenia programu „Siła Serca” współgrają z misją firmy Raisio, która jako producent prozdrowotnej margaryny Benecol, należącej do grupy produktów tzw. żywności funkcjonalnej, propaguje ideę zdrowego stylu życia. Margaryna Benecol jest pierwszym na świecie produktem o klinicznie udowodnionym działaniu prozdrowotnym, który skutecznie obniża poziom cholesterolu. Benecol dzięki zawartości stanoli roślinnych zmniejsza wchłanianie złego cholesterolu do krwi.

Znak rekomendacji Fundacji oraz logo programu „Siła Serca” już pojawiły się na opakowaniach Benecolu, który dostępny jest już w większości sklepów. Wśród innych produktów polecanych przez Fundację Rozwoju Kardiochirurgii jako produkty prozdrowotne, korzystnie wpływające na nasz organizm i opatrzone znakiem „Siła Serca” są m.in. makaron z amarantusem Sulma, ciasteczka owsiane Mamut, sole i solanki Zabłocka.

Szukajmy w sklepach produktów opatrzonych logo „Siła Serca”, bo kupując je dbamy nie tylko o swoje zdrowie, ale wspieramy osoby chore na serce i uczestniczymy w programie profilaktyki chorób serca.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena