Osoby, które nie mają dzieci w wieku szkolnym często jeżdżą na wczasy poza sezonem. Taki wyjazd ma sporo zalet. W kurortach nie ma wtedy dzikich tłumów, ceny odrobinę spadają, więc koszty wyjazdu są niższe. Poza tym zabytki i inne atrakcje nie są tak oblegane jak w wakacje.

Data dodania: 2018-08-14

Wyświetleń: 499

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Urlop po wakacjach - poluj na okazje cenowe z pożyczką online

Niedogodnością może być jedynie pogoda gorsza niż latem, zwłaszcza na terenie naszego kraju. Ale przy założeniu, że nie każdy lubi się smażyć, to i te okoliczności mogą być zaletą. W niższej temperaturze lepiej się zwiedza i wędruje po szlakach.

 Jednak największą zaletą takich wyjazdów poza sezonem jest to, że można znaleźć naprawdę korzystne promocje. Kiedy zbliża się koniec wakacji, organizatorzy wycieczek i wczasów obniżają ceny, niekiedy dość mocno.

Kilka przydatnych informacji

Zanim zabierzcie się za polowanie, musicie wiedzieć kiedy można liczyć na niskie ceny. Wysoki sezon to oczywiście wakacje, niemniej w cieplejszych krajach do sezonu letniego zaliczany jest również czerwiec i wrzesień. W tych terminach koszty wyjazdu mogą być nieco niższe niż w lipcu i sierpniu, ale wciąż jeszcze ciężko będzie znaleźć wyjątkowe okazje.

Nasza rodzima branża turystyczna nie specjalizuje się w organizacji wczasów w formule HB lub all inclusive, ale poza sezonem również można liczyć na promocyjne ceny pakietów zawierających kilkudniowy pobyt i posiłki. Takie promocje nie trwają długo, warto więc śledzić ceny na bieżąco i reagować dość szybko. Kiedy pojawi się ciekawa obniżka warto od razu uruchomić swoje oszczędności albo postarać się o pożyczkę online i łapać okazję. W przypadku wyjazdów krajowych ceny na czerwiec i wrzesień będą już dużo niższe. Tu oczywiście największy wpływ ma pogoda, która u nas bywa wtedy bardzo kapryśna.

Niezależnie od tego, gdzie planujecie wyjechać, zawsze należy dokładnie sprawdzić ofertę. Zanim sięgniecie po oszczędności lub pożyczkę online, przeczytajcie dokładnie warunki, sprawdźcie organizatora, poczytajcie opinie o hotelu w sieci. Czasami, chcąc obniżyć koszty wyjazdu, decydujemy się na tanie, ale nieuczciwe oferty i fundujemy sobie stresujący urlop. Jest to szczególnie dotkliwe w przypadku wczasów zagranicznych, kiedy znajdujemy się tysiące kilometrów od domu i nie znamy żadnego obcego języka. Gdy okazuje się na miejscu, że czekają nas różne niedogodności albo, że konieczna będzie jakaś dopłata, trudno uznać to za udany początek wypoczynku. Aby tego uniknąć, zawsze sprawdzajcie dokładnie każdą ofertę, która was interesuje.

Oferta last minute, czyli łap okazję

Takie okazje można spotkać głównie w przypadku wczasów zagranicznych, chociaż polskie firmy również zaczynają coraz częściej stosować promocje tego typu. To taka ostatnia szansa, aby kupić tanie wczasy i obniżyć koszty wyjazdu. Oferta last minute bywa nieco podchwytliwa, to stary zabieg marketingowy, aby zwiększyć sprzedaż. Świecące banery z takim napisem na wielu klientów działają jako mocny impuls do zakupu. To jednak są zakupy kompulsywne i tego należy unikać. Warto sprawdzić cenę takich wczasów w innych firmach turystycznych i dokładnie doczytać warunki. Ale jeśli okaże się, że oferta jest naprawdę warta uwagi i korzystna, nie należy zwlekać z decyzją. Trzeba jak najszybciej dokonać rezerwacji w biurze turystycznym, bo najlepsze oferty znikają bardzo szybko.

Kiedy więc pojawiają się ciekawe promocje warto zapewnić sobie odpowiednią ilość gotówki, aby móc w odpowiednim czasie zarezerwować miejsca. Większość firm daje maksymalnie 12 godzin na wykonanie przelewu, potem rezerwacja jest anulowana. Dlatego, jeśli nie macie oszczędności, warto wcześniej wybrać firmę pożyczkową i zarejestrować się. Potem wystarczy tylko złożyć wniosek o pożyczkę online na stronie internetowej i poczekać pół godziny na przelew. Następnie opłacamy wczasy i zaczynamy się pakować.

Licencja: Copyright - zastrzeżona