Zioła lecznicze to ciekawa alternatywa dla medycyny konwencjonalnej. Znane są od wielu wieków, zanim na apteczne półki trafiły syntetyczne specyfiki, to właśnie zioła wykorzystywane były na szeroką skalę w medycynie ludowej i przynosiły ulgę w rozmaitych dolegliwościach.

Data dodania: 2018-07-02

Wyświetleń: 976

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jak stosować zioła na dolegliwości żołądkowe?

 Czasem warto wrócić do korzeni i sprawdzić, w jakich przypadkach można wykorzystać ich niesamowite właściwości.

Zioła na dolegliwości żołądkowe

Jednym z najbardziej popularnych ziół stosowanych przy dolegliwościach ze strony układu pokarmowego jest mięta. Mocna herbata przygotowana z liści mięty pieprzowej pomoże w przypadku niestrawności wywołanej zjedzeniem ciężkich potraw. Alternatywą dla naparu miętowego może być zastosowanie miętowych kropelek - mięta to jedno z tych ziół, które zawsze warto mieć w domowej apteczce. W jaki sposób przygotować napar z mięty? Wystarczy łyżeczkę suszonych liści mięty zalać gorącą wodą i odstawić na kilka minut do zaparzenia - smaczna i zdrowa herbatka gotowa!

Napary ziołowe przy wrzodach żołądka

Niestrawność układu pokarmowego z którą bez problemu poradzi sobie mięta, to dolegliwość uporczywa, jednak krótkotrwała. O wiele większym wyzwaniem jest uporanie się z dolegliwościami wywołanymi przez wrzody żołądka. W takim przypadku warto sięgnąć po broń cięższego kalibru. Złagodzić dolegliwości bólowe pomoże kora dębu, dziurawiec oraz szałwia. Substancje zawarte w tych ziołach to tak zwane garbniki. Cechują się one działaniem przeciwzapalnym, wykazują też właściwości przyspieszające gojenie się nadżerek spowodowanych wrzodami.

Napary ziołowe warto profilaktycznie stosować codziennie - oczywiście w umiarkowanych ilościach. Zioła można zbierać i suszyć samodzielnie, o ile ma się dostęp do miejsc w których rosną - warto zwrócić uwagę aby nie zbierać ziół rosnących w okolicach ruchliwych dróg - mogą one zawierać duże dawki metali ciężkich. Dla osób cierpiących na permanentny brak wolnego czasu istnieje też inne rozwiązanie - ziołowe herbatki można zaopatrzyć się w najbliższym sklepie zielarskim lub zamówić je w sklepie internetowym.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena