Miłorząb japoński to przede wszystkim długowieczne drzewo, które pochodzi z Chin. 

Data dodania: 2018-06-29

Wyświetleń: 761

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Polepszaj pamięć i koncentrację oraz opóźnij proces starzenia dzięki liściom z miłorzębu japońskiego

Jest znane również pod innymi nazwami takimi jak Ginko biloba, miłorząb chiński, dwudzielny lub dwuklapowy. Drzewo to jest bardzo odporne na zanieczyszczenia powietrza, ataki szkodników czy tez inne choroby. Może dzięki takiej odporności jest tak długowieczne i nazywane "żywą skamieliną". Nasiona rosną dopiero na 40-letnim drzewie, natomiast w celach leczniczych stosowane są najczęściej liście miłorzębu japońskiego.

Właściwości miłorzębu japońskiego
Wyciąg z liści tego drzewa zawiera ponad 60 bioaktywnych składników.  Stosowany jest zarówno wewnętrznie jak i zewnętrznie. Jest on składnikiem leków dla osób starszych. Usprawnia krążenie obwodowe i mózgowe. Picie wyciągu z Ginkgo Biloba zwiększa koncentracje oraz dobrze działa na polepszenie pamięci.  Działa ochronnie również na układ nerwowy, Profilaktycznie Ginkgo Biloba stosowany jest dla osób zagrożonych udarem mózgu. Możliwe, że obniża cholesterol i ciśnienie krwi. Liście tego drzewa zawierają dużą ilość przeciwutleniaczy, dzięki którym ekstrakt może działać przeciw starzeniowo nie tylko wewnętrznie, ale i zewnętrznie. Jest składnikiem kosmetyków na cellulit i do cery naczyniowej. Korzystnie wpływa na mikro krążenie skórne wzmacniając naczynka krwionośne.
Dobra informacja dla panów z zaburzeniami erekcji jest taka, że miłorząb może być rośliną, która pomoże w leczeniu zaburzeń erekcji.

Jak zastosować Ginkgo Biloba?
Miłorząb japoński jak wspomniano znajduje szerokie zastosowanie w kosmetyce. Posiadając liście tego wspaniałego drzewa możemy samodzielnie przygotować nalewkę lub napar. Liście miłorzębu możemy zaparzyć również tradycyjnie łącząc je na przykład z yerba mate lub zwykła herbatą wzbogacając ją o smak cytryny czy miodu.

Miłorząb japoński, choć ma azjatyckie pochodzenie to nie ma przeszkód do tego, aby zasadzić to cudowne drzewo we własnym ogrodzie i czerpać korzyści z jego liści codziennie. Uprawa tego drzewa jest bardzo łatwa, gdyż nie jest ono wymagającym gatunkiem.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena