Nie inwestowałeś jeszcze w monety kolekcjonerski? Zastanawiasz się czy na prawdę przyniesie to zysk? Być może w tym artykule są argumenty, które Cię przekonają. Naprawdę warto zainteresować się numizmatami.

Data dodania: 2008-10-06

Wyświetleń: 3878

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Ostatnio wśród inwestorów bardzo spopularyzowały się monety kolekcjonerskie. Co prawda oznacza to większą konkurencję na rynku co przełoży się na to, ze zyski z numizmatów nie będą już tak oszałamiające jak niegdyś. Lecz nie znaczy to, że nie warto zainteresować się monetami. Nadal jest to i jeszcze przez bardzo długi czas będzie uzupełnienie dla tradycyjnych form inwestowania. Parę monet przyda się w każdym portfelu inwestycyjnym.
Potencjał monet został wychwycony przez szersze kręgi osób, gdy okazało się, że pewne monety oferowały stopy zwrotu wynoszące nawet 6400%. Spytasz zapewne jak to możliwe, żeby zwrot z inwestycji wyniósł 6400%? Jeśli dokładnie taka była reakcja, to wyobraź sobie, że moneta Nordic Gold o nominale 2zł i głupim rysunkiem jeża kupiona w 1996 roku mogła być sprzedana w 2006 za 130zł. Z kolei kupno srebrnej monety "Szlak bursztynowy" za 57zł w roku 2001 za 5 lat dawało zysk 1391% przy sprzedaniu tej samej monety za 850zł. Choć są to te dwie monety, które odniosły największy sukces łatwo zauważysz, że nawet przy dużych zyskach dalej by się opłaciło.
Aby zainwestować w monety nie potrzeba mieć wielkiego kapitału. Oczywiście im więcej monet kupisz, tym więcej możesz zyskać. Wystarczy kupić od kilku do kilkudziesięciu monet by cieszyć się dużym zarobkiem. Ogólnie zauważono, że właśnie dzięki "Jeżowi" najlepszą serią monet jest seria ze zwierzętami. Monety z tej serii są wydawane raz w roku, w styczniu. Jeśli nie chcemy czekać kilku lat wystarczy kupić wybraną przez nas monetę, potrzymać ją rok w dobrych warunkach, by była w nieskazitelnym stanie, a w końcu ją sprzedać. Pieniądze ze sprzedaży monety przeznaczamy na zakup kolejnych. W ten sposób, dzięki sile reinwestycji, po jakimś czasie uzyskamy naprawdę spory kapitał.
Ponadto zaobserwowano bardzo ważną prawidłowość. Otóż, ceny monet prawie nigdy nie spadają. Z tego co mi wiadomo, jeszcze nigdy nie zdarzyło się tak, aby na rynku wtórnym jakakolwiek moneta była tańsza niż wynosiła jej cena emisyjna. Przez to, inwestycje w monety są najbezpieczniejszymi inwestycjami przy tak wysokiej stopie zwrotu. Nawet najbardziej ostrożne osoby nie zawiodą się na tej formie inwestowania.
Zastanawiasz się już pewnie jak zacząć? Wszystkie decyzje powinieneś podejmować samodzielnie. Po prostu rozejrzyj się na Allegro, by zobaczyć, które z serii przynoszą dotychczas najwyższy zysk. Przejrzyj plan emisyjny dostępny na stronach NBP. Zdecyduj, w które monety chcesz zainwestować. Potem wystarczy tylko odpowiednio wcześnie kupić ją w oddziale NBP lub na aukcji internetowej po cenie emisyjnej. Gdy zdobędziesz już te monety, które chciałeś, nie pozostaje Ci nic innego jak czekać cierpliwie na dzień, w którym sprzedaż je z zyskiem i reinwestujesz. To naprawdę jest proste i nie wymaga wielkiej wiedzy i poświecenia. Po prostu uwierz, że jest to dobra inwestycja, by potem liczyć zyski. Zwykłe monety kolekcjonerskie Nordic Gold to przede wszystkim wartość kolekcjonerska.
A teraz przypomnij sobie o monetach kruszcowych i kruszcowych sztabkach kolekcjonerko-lokacyjnych, których wartość jest swoistą synergią ich wartości kolekcjonerskiej oraz wartości kruszcu, z którego są wykonane.
Licencja: Creative Commons
0 Ocena