Czy podczas ulewy nie wyobrażasz sobie wyjścia na zewnątrz bez kaloszy? Tak samo nie powinieneś zapominać o odpowiedniej ochronie przed trudnymi warunkami atmosferyczymi i nawierzchniowymi swojej przyczepy. Dowiedz się więc, jakie znaczenie mają błotniki do przyczepki samochodowej.

Data dodania: 2017-12-19

Wyświetleń: 1259

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Błotniki do przyczepki samochodowej, to jak kalosze w ulewny dzień
Podczas ulewnych deszczy nosisz kalosze, aby twoje stopy pozostały suche i czyste. Wędrując po górach, gdzie chwilę wcześniej padało, a teraz trasa przypomina lawinę błotną, również zakładasz odpowiednie obuwie mające na celu ochronę. Tak samo więc powinieneś chronić koła w swoim samochodzie,a szczególnie w zamocowanej do niego przyczepce, które są “nogami” twoich maszyn. Dlatego koniecznie musisz zainwestować w odpowiednie błotniki do przyczepki samochodowej.
 
Ochrona przewożonych rzeczy
 
Dlaczego błotniki do przyczepki są tak ważne? Ponieważ stanowią one barierę ochronną dla wierzchniej warstwy przyczepy oraz, co ważniejsze, tego co na niej się znajduje. Wyobraź sobie, że jedziesz nad jezioro z całą swoją rodziną. Bagażnik twojego auta mieści, co najwyżej kapelusze twojej żony, a więc pozostałą masę rzeczy, łącznie z różnego rodzaju sprzętem umieszczasz w przyczepce. Po drodze spotyka was ulewa, a droga pokrywa się błotem, dodatkowo do jeziora można dojechać jedynie po dziurawej, kamienistej nawierzchni. W takiej sytuacji jedyną rzeczą ratującą twój ekwipunek przed zniszczeniem odbitym od drogi przez koło kamieniem i zabrudzeniem wszystkiego rozbryzgującym się pod pędem kół błotem są błotniki do przyczepki samochodowej. Jednak takie akcesoria do przyczep samochodowych, aby spełniać założone funkcje muszą być dobrane w odpowiedni sposób.
 
Na co zwrócić uwagę przy wyborze błotnika?
 
Najważniejsze jest to, żeby błotniki do przyczepki były odpowiedniej wielkości, która uzależniona jest od rozmiaru kół. Istotny jest także materiał wykorzystywany do produkcji błotnika. Akcesoria do przyczep samochodowych tego typu powinny być wykonane z materiału trwałego, odpornego na uszkodzenia i warunki atmosferyczne. W związku z tym na rynku znajdziemy między innymi błotniki z tworzywa sztucznego, syntetyczne czy ze stali.
 
Błotniki do przyczepek dla wymagających
 
Polecanymi przez fachowców błotnikami do przyczepek samochodowych są właśnie te stalowe, chociaż uważane są za mniej nowoczesne rozwiązanie, to nadal w niektórych przypadkach sprawdzają się lepiej niż ich plastikowi odpowiednicy. Wynika to z ich większej odporności na uszkodzenia mechaniczne, a w przypadku błotników z ocynkowanej stali zmniejsza się także ich podatność na wilgoć.
Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena