Jeśli interesują cię fotele relaksacyjne, pufy lub worki sako, to znaczy, że jesteś trendy i na topie! Fotele relaksacyjne to bestseller wsród nowoczesnych siedzisk. Ten rodzaj foteli jest obecnie niezwykle popularny z uwagi na ich uniwersalność – to doskonały pomysł na prezent na każdą okazję!

Data dodania: 2017-12-04

Wyświetleń: 486

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Fotele relaksacyjne to bestseller wśród nowoczesnych mebli

Fotele relaksacyjne to połączenie tradycji z nowoczesnością. Nazywane są klamrą, która łączy gusta różnych pokoleń, ponieważ zawierają w sobie tradycyjne elementy w nowoczesnym wydaniu. Ten mariaż współczesnego designu z klasyką ubiegłych dekad sprawia, że coraz częściej wybieramy fotele zamiast zwykłych krzeseł.

Fotele relaksacyjne mają szczególne właściwości – są wypełnione granulatem styropianowym, który jest bardzo lekki i sprężysty. Dzięki właściwościom izolacyjnym wypełnienia, osoba siedząca na fotelu jest całkowicie chroniona przed kontaktem z zimnym podłożem. Szczególnym atutem foteli relaksacyjnych jest to, że idealnie dopasowują się do ciała osób siedzących na nich.

Fotele, które łączą w sobie tradycję i nowoczesność zyskują na atrakcyjności, dzięki temu, że ich oparcia nie są twarde, lecz miękkie i wygodne. Z tej przyczyny interesują się nimi młodzi miłośnicy designerskich mebli i oryginalnego wzornictwa. Doceniają je także seniorzy, którzy cenią sobie wygodę i komfort, z uwagi na częste problemy zdrowotne z kręgosłupem. Warto wiedzieć, że użytkownicy foteli relaksacyjnych nie odczuwają dyskomfortu związanego z tzw. efektem zapadania się i z łatwością wstają z siedziska, nawet po długim siedzeniu. Jest to możliwe dzięki temu, że fotele posiadają oparcie, a granulat stanowiący wypełnienie ma objętość dopasowaną do rodzaju siedziska i modelu fotela. Warto zwrócić uwagę na jakiej wysokości owo siedzisko się znajduje - fotele relaksacyjne nigdy nie powinny mieć siedzska poniżej 35 cm od podłoża. Dla osób starszych zaleca się modele o siedzisku umieszczonym na wysokości 50-55 cm nad podłogą.

Wyróżnikiem foteli relaksacyjnych jest ich lekkość – nawet maluchy bez problemu dowolnie je przestawiają podczas wesołych zabaw. Te siedziska nie posiadają żadnych ostrych krawędzi, dlatego nawet najmłodsi użytkownicy mogą bezpiecznie na nich siedzieć lub leżeć. Dużym plusem jest także fakt, że takie fotele łatwo włączyć do aranżacji wnętrza z uwagi na to, że nie muszą one mieć stałego miejsca i bez problemu można je przenieść.

Przeznaczenie tego typu foteli to głównie wypoczynek i relaks. Dlatego fotele relaksacyjne są polecane nie tylko do salonu lub sypialni, ale także do poczekalni, hotelowych foyer, świetlic i sal zabaw, jak również do szkół rodzenia i sal terapeutycznych. Obecnie takie siedziska często spotykamy w tzw. strefach relaksu w nowoczesnych biurowcach oraz w domach kultury i bibliotekach. Nowoczesny wygląd, oryginalne kształty i designerskie wzornictwo zachęcają do zakupu, ponieważ fotele relaksacyjne z pewnością będą modne jeszcze przez wiele lat.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena